Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Допрацьований проект стосовно проведення мирних зборів

11 червня 2012, 17:14
296
0
Реклама

Члени Комітету врахували більшість пропозицій до законопроектуприміром, назву документу планується викласти в новій редакції: "Про свободу мирних зборів". Зокрема, підтримана пропозиція про необхідність повідомлення про намір проведення мирних зборів відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування завчасно, але не пізніше чим за два робітників дня до його початку.

Проектом передбачено проведення одночасних зборів, контрзборів і спонтанних мирних зборів. На органи виконавчої влади або місцевого самоврядування пропонується покласти обов'язок забезпечення :

- безпеки, як учасників мирних зборів, так і інших осіб, що знаходяться в місці проведення спонтанних мирних зборів;

- взаємодії уповноваженого представника органу виконавчої влади або місцевого самоврядування з органами внутрішніх справ і з учасниками спонтанних мирних зборів.

В процесі доопрацювання проекту було визначено, що основою для обмеження свободи мирних зборів не можуть бути: чисельність учасників мирних зборів; проведення одночасних мирних зборів, у тому числі контрзборів; проведення одночасно з мирним зборам інших масових або таких, що охороняються заходів, у тому числі урочистостей, концертів, візитів посадовців.

Пропонується також встановити, що ненадання або несвоєчасне надання повідомлення про проведення мирних зборів не повинні призводити до його обмеження.

Згідно нової редакції статті 16, обмеження свободи мирних зборів застосовується виключно відносно конкретних мирних зборів. Не допускається обмеження свободи мирних зборів або надання переваг в її здійсненні за ознаками раси, кольори шкіри, політичних, релігійних і інших переконань, підлоги, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, по мовних або іншим ознакам.

Комітет підтримав пропозицію про те, що цей законопроект повинен набувати чинності одночасно з введенням в дію закону про внесення змін до деяких законодавчих актів про свободу мирних зборів, проект якого (№ 10569) спрямовано на розгляд Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності 6 червня поточного року.

Проект № 2450 був істотно допрацьований з урахуванням загального укладення Венеціанської комісії і ОБСЄ / Бюро демократичних інститутів і прав людини від 19 жовтня 2010 року. Норми законопроекту приведені у відповідність з міжнародними стандартами по свободі мирних зборів, зокрема, Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, Конвенцію про захист прав людини і основних свобод 1950 року, Керівних принципів ОБСЄ. При доопрацюванні були враховані також практику Європейського Суду з прав людини і адміністративних судів України відносно розгляду справ по забезпеченню свободи мирних зборів.

За інформацією прес-служби ВР.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини