Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДПС роз'яснила нюанси звільнення суб'єктів готельного бізнесу від податку на прибуток

13 січня 2012, 15:07
975
0
Реклама

У листі № 10992/7/15-1217 від 30.12.2011 р. Державна податкова служба розтлумачила особливості правозастосування пункту 17 підрозділу 4 розділи XX Податкового кодексу, згідно з яким, тимчасово, строком на 10 років, починаючи з 1 січня 2011 року, прибуток суб'єкта господарської діяльності, отриманий від надання готельних послуг (групи 55 КВЕД ДК 009:2005) в готелях категорій "п'ять зірок", "чотири зірки" і "три зірки", звільняється від оподаткування, за умови, що дохід від реалізації послуг з розміщення шляхом надання номера для тимчасового проживання складає не менше 75% від сукупного доходу такого суб'єкта за відповідний податковий період, в якому застосовується пільга.

Зокрема, податкова підкреслила, що виходячи з пункту 5 Порядку використання засобів, вивільнених від оподаткування у зв'язку з наданням пільг по податку на прибуток підприємств, (затвердженого постановою Кабміну від 28 лютого 2011 року № 299), у разі невикористання платником податків залишків вивільнених засобів за станом на 1 квітня року, що йде за періодом звільнення від оподаткування, його податкові зобов'язання по вказаному податку за I квартал наступного року підлягають збільшенню на суму залишку. Враховуючи, що суб'єкти господарювання звільняються від податку на прибуток, починаючи з 1 січня 2011 року, строком на 10 років, залишок вивільнених і невикористаних засобів згідно з вимогами Порядку розраховується після закінчення такого 10-річного терміну.

На думку ДПС, для дотримання 75% -ного критерію, суб'єкт господарської діяльності, що надає готельні послуги, включає до складу доходу, отриманого від розміщення споживача шляхом надання номера (місця) для тимчасового проживання, дохід, отриманий від реалізації об'єму основних послуг, тобто таких, які включаються в ціну номера (місця) і надаються споживачеві без укладення додаткового договору.

ДПС також вказала, що послуги замовників із залучення споживачів до готелю, спрямовані на збільшення об'ємів надання готельних послуг (тимчасового проживання в готелі), можуть компенсуватися за рахунок засобів, вивільнених від оподаткування податком на прибуток. При цьому вартість таких послуг відбивається в договорі, який полягає між замовником і готелем на користь споживача за дорученням останнього.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини