Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податкова роз'яснила особливості амортизації авторських прав

11 листопада 2011, 14:10
1491
0
Реклама

Як випливає з листи ДПАУ, нарахування організацією мовлення амортизації на нематеріальний актив у вигляді авторського права і суміжних з ним права здійснюється в течії терміну корисного використання (експлуатації) об'єкту. Такий термін встановлюється наказом по підприємству, але не має бути менше 2 років.

Це пояснюється тим, що авторське право і суміжні віднесені згідно пп. 145.1.1 НК віднесені до нематеріальних активів групи 5. Нарахування амортизації на такі активи здійснюється впродовж терміну їх корисного використання, який встановлюється згідно документу, що встановлює право, проте не може складати менше 2 років. Але оскільки поняття "Документ, що встановлює право," в НК відсутній, то податківці вважають, що таким документом може бути наказ по підприємству про визнання цього об'єкту активомяк це передбачено при визначенні термінів корисного використання інших об'єктів амортизації.

Податківці також нагадали, що згідно пп. 145.1.9 НК нарахування амортизації нематеріальних активів проводиться із застосуванням 6 методів, включаючи прямолінійний метод. По останньому методу річна сума амортизації визначається діленням вартості, яка амортизується, на термін корисного використання об'єкту основних засобів. Нарахування амортизації здійснюється підприємством по методу, визначеному наказом про облікову політику, і може переглядатися при зміні очікуваного способу отримання економічних вигод від його використання.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини