У парламенті зареєстрований законопроект № 9130 авторства народних депутатів Ігоря Зварыча і Павла Коржа (фракція ПР), що змінює визначення монопольного положення суб'єкта господарювання і угод, що вимагають дозволу на концентрацію.
Пропонується увеличить з 35 % до 50 % долю на ринкунеобхідну для визнання монопольного положення. Тобто, підприємства з долею на ринку від 35 до 50 % монополістами вважатися не будуть. Більше того, вони не вважатимуться монополістами і за умови перевищення 50 % доль на ринку, якщо при цьому існує значна конкуренція. Адже по законопроекту для визнання підприємства таким, що займає монопольне положення на ринку, необхідно буде не лише займати 50 % доль на ринку, але і не мати значної конкуренції внаслідок обмеженості можливостей доступу інших суб'єктів господарювання (зараз це дві самостійні основи для визнання монополізму).
Крім того, пропонується, щоб дозвіл на концентрацію був потрібний тільки за умови придбання не менше 50 % голосів у найвищому органі управління підприємства, тоді як зараз такий дозвіл потрібно і за умови придбання 25 % голосів. Попередній дозвіл на концентрацію необхідно буде отримувати за умови, що сукупна вартість учасників концентрації, з урахуванням стосунків контролю за попередній рік перевищує еквівалент у 50 мільйонів євро. І при цьому вартість активів або об'єм реалізації товарів в Україні не менше двох учасників перевищує 4 мільйони євро. Зараз ці цифри складають відповідно до 12 мільйонів євро і мільйон євро.
Необхідність зміни критеріїв, при яких суб'єкт вважається монополістом, автори законопроекту посилаються на російське законодавство, де встановлено обмеження саме в 50 % доль на ринку, а також на практику країн ЄС, де на законодавчому рівні не існує жорсткої прив'язки до показників ринкової долі при визначенні монопольного (домінуючого) положення. Конкурентні відомства більшості європейських країн у своїй практиці відмовилися від використання вказаного показника, роблячи акцент на наявності або відсутності значної конкуренції як такої. Що ж до придбання доль, то, на думку авторів законопроекту, доля в 25 % не забезпечує контроль над компанієюа тому дозвіл на придбання такого пакету не потрібний. Збільшення порогу вартості угод, що вимагають попередніх дозволів на концентрацію пояснюється великий вірогідність помилки учасників концентрації при визначенні свого ринкового положення.