У листі ДПАУ від 14 квітня 2011 року № 7230/6/15-0315 роз'яснюються питання відносно включення до складу податкових витрат по податку на прибуток:
- витрат по операційній оренді у фізособи, що не є підприємцем;
- витрат при компенсації фізособі, що не є підприємцем, послуг перевезення вантажу.
Податкова роз'яснює, що при укладенні договору оренди нежитлового приміщення з фізособою (що не має статусу СПД) підприємство має право на податкові витрати по цій оренді згідно з абзацом "в" підпункту 138.10.2 п. 138.10 ст. 138 НК.
Це твердження виходить з того, що витрати по операційній оренді включаються до складу податкових витрат, за винятком випадку, коли договір оренди полягає з платником єдиного податку (див. абзац "г" підпункту 138.10.1 п. 138.10 ст. 138 Кодексу, а також підпункт 139.1.12 п. 139.1 ст. 139 НК).
До речі, згідно із запропонованим Кабміном проектом змін в НК відносно спрощеної системи оподаткування, платники податку на прибуток отримають право на включення витрат при здійсненні операцій з "упрощенцами" до складу податкових витрат. Детальніше про цей проект читайте в матеріалі ЛІГА :ЗАКОН Законопроект про спрощену систему оподаткування : версія Кабміну.
Крім того, у разі компенсації фізособі, що не є платником єдиного податку, вартості витрат по перевезенню вантажу власним автомобілем, така компенсація включається до складу податкових витрат згідно ст. 142 НК за умови надання як складеної оплати праці працівника, представленої з дотриманням норм трудового законодавства.
Це твердження засноване на тому, що згідно з пунктом 142.1 ст. 142 НК до складу податкових витрат включаються витрати на оплату праці працівникам, що перебувають з платником податків в трудових стосунках.