Кабмін вирішив удосконалити правову базу охорони здоров'я. Їм представлений до парламенту законопроект № 8566 про зміни в Основи законодавства України про охорону здоров'я.
Проектом розрізняється медична допомога і медичне обслуговування. Перша включає діяльність медиків-професіоналів по профілактиці, діагностиці, лікуванню і реабілітації у зв'язку з хворобами, травмами, отруєннями, патологічними станами, вагітністю і пологами. Друге є діяльністю закладів охорони здоров'я і фізосіб-підприємців, що отримали ліцензію, у сфері охорони здоров'я, яка "не обмежується медичною допомогою".
Держава гарантує медичну допомогу. Вона підрозділяється на екстрену, первинну, вторинну (спеціалізовану), третинну (високоспеціалізовану) і паліативну.
Екстрена допомога надаватиметься пацієнтам в невідкладному стані на догоспитальном і ранньому госпітальному етапах.
Первинна допомога виявлятиметься лікарем загальної практики-семейным лікарем у амбулаторних умовах або за місцем проживання пацієнта. Вона полягатиме в консультуванні і лікуванні найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів і в профілактиці. Сюди ж відноситися невідкладна допомога, що не є екстреною.
Лікаря за поданням первинної допомоги пацієнт вибиратиме сам у порядку, встановленому центральним органом у сфері охорони здоров'я.
Вторинна меддопомога надається, як правило, по напряму лікаря загальної практики (сімейного лікаря) державного або комунального закладу охорони здоров'я. Сімейний лікар, що є фізособою-підприємцем, такий напрям не зможе давати. Без напряму вторинна (спеціалізована допомога) надаватиметься тільки у сфері педіатрії, стоматології і гінекології, а також пацієнтам, що перебувають на диспансерному обліку, з хронічними захворюваннями.
Лікаря, що надає вторинну допомогу вибиратиме керівник медичного закладу. Таку допомогу, як і первинну, зможуть також надавати фізособи-підприємці.
Високоспеціалізована допомога також надається в основному по напряму, даному тільки державними і комунальними закладами охорони здоров'я, що роблять первинну або вторинну меддопомогу. Без напрямів така допомога надається лише в якості екстреної, а також - що перебуває на диспансерному обліку.
Лікарів, що надають таку допомогу, призначає керівник закладу охорони здоров'я. Вони повинні мати кваліфікаційну категорію не нижче за першу. Діяльність у сфері надання такої допомоги фізосіб-підприємців не передбачена.
Паліативна допомога надається на останніх стадіях протікання невиліковних захворювань державними і комунальними закладами охорони здоров'я безкоштовнотак само як безкоштовно цими закладами надаються усі інші перелічені вище види меддопомоги.
За медичними показаннями передбачена також медична реабілітація, осуществляема безкоштовно державними і комунальними установами охорони здоров'я.
Проект передбачає існування системи стандартів у сфері охорони здоров'я - державних соціальних нормативів і галузевих стандартів (стандарту медичної допомоги, уніфікованого протоколу, табеля матеріально-технічного оснащення і лікарського формуляру). Усі вони обов'язкові для усіх установ охорони здоров'я і осіб, що здійснюють лікарську практику.
У проекті є норма про неможливості скорочення існуючої мережі державних і комунальних закладів охорони здоров'я.