Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін має намір змінити роль тимчасових адміністраторів фінустанов

27 травня 2011, 09:29
739
0
Реклама

Урядовий законопроект № 8565зареєстрований в парламенті 25 травня 2011 року, присвячений діяльності тимчасових адміністрацій у фінансових установах, з метою перетворення їх, що являються "інструментом покарання" (як випливає з пояснювальної записки) у "інструмент відновлення платоспроможності фінансової установи".

Проектом уточнюються, що під систематичним порушенням законних вимог уповноваженого органу у сфері регулювання ринків финуслуг (Госфинуслуг), що дає основу для призначення тимчасової адміністрації, розуміється здійснення фінустановою 2 і більше порушень.

Також розшифровується поняття ще однієї основи для призначення адміністрації - "публічного конфлікту" у керівництві фінустанови. Під останнім в проекті розуміється відсутність згоди або наявність протиріч між особами, що входять до складу керівництва, і між органами управління, якщо це негативно впливає на управління, погрожує інтересам кредиторів і якщо про це "стало відомо необмеженому колу осіб".

Документом передбачається право уповноваженого органу подовжувати термін дії тимчасової адміністрації (який складає 1 рік) ще на 1 рік і уточнюється, що до участі в тимчасовій адміністрації допускаються тільки особи, що мають повне вище освіта (економічне або юридичне).

Окремо і детально регламентована проектом діяльність тимчасового адміністратора, його можливості, права і обов'язку.

Доповнено поняття "конфлікту інтересів" тимчасового адміністратора. Адміністратором не може бути призначена особа, яка впродовж останніх 5 років обіймала посаду керівника або головбуха фінустанови, визнаної банкротом, примусової ліквідованої або такої, в якій також призначалася тимчасова адміністрація.

За адміністратором, відповідно до проекту, признається виняткове право управляти фінустановою, вживати будь-які заходи до відновлення його належного фінансового стану, у тому числі - підготувати фінустанову до реорганізації. Він, зокрема, уповноважений за проектом, розривати будь-які договори за участю фінустанови, збиткові або непотрібні, на його думку.

Окрім цього, адміністратор може звільняти і перекладати на іншу посаду будь-якого керівника або працівника фінустанови, переглядати їх службові обов'язки; зупиняти розподіл капіталу фінустанови або виплату доходу у будь-якій формі; відчужувати його активи або зобов'язання; здійснювати реорганізацію (за узгодженням з уповноваженим органом).

Для фінансового оздоровлення фінустанови адміністратор має право відступати право вимоги без повідомлення боржників і без отримання їх згоди, приймати (з відома уповноваженого органу) рішення зменшенні статутного капіталу фінансової установи. Він має право, згідно з проектом, повністю або частково строком до 3 років вводити мораторій на задоволення вимог кредиторів фінустанови, впродовж якої забороняються стягнення на підставі старанних і інших документів.

Під час виконання обов'язків адміністратор за проектом прирівнюється по статусу до представника уповноваженого органу. За створення перешкод в доступі тимчасового адміністратора до фінустанови вводяться штрафні санкції в розмірі від 100 до 1000 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян (від 1700 до 17000 гривен).

Звернення тимчасового адміністратора до суду планують звільнити від сплати держмита.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини