Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З початку квітня діє нова Методика формування резервів небанківськими фінустановами

4 квітня 2011, 13:48
622
0
Реклама

1 квітня 2011 року набуло чинності розпорядження Госфинуслуг від 1 березня 2011 року № 111яким затверджена нова Методика формування і списання небанківськими фінансовими установами резерву для відшкодування можливих втрат по усіх видах кредитних операцій (за винятком позабалансових, окрім гарантій), придбаних цінних паперах (у тому числі іпотечним сертифікатам з фіксованою прибутковістю), інших активних операціях відповідно до законодавства, включаючи нараховані по усіх цих операціях відсотки і комісії.

Цим же документом визнається тим, що втратили силу розпорядження Госфинуслуг від 4 червня 2004 року № 912що регулювало аналогічні питання раніше.

Дія нової Методики поширюється на небанківські фінустановиокрім страхових компаній, недержавних пенсійних фондів, адміністраторів недержавних пенсійних фондів, професійних учасників ринку цінних паперів.

Метою затвердження нового нормативного акту є вирішення проблемних питаньпов'язаних із застосуванням на практиці діючої Методики. Зокрема, це:

- нечіткість процедури оцінки финсостояния клієнтів і відповідної класифікації їх по групах, а також процедури визначення групи финопераций за станом обслуговування клієнтом заборгованості;

- відсутність чіткого механізму класифікації заборгованості клієнтів по групах.

Для вирішення вказаних проблем в новій Методиці передбачено:

- введення норм резервування залежно від приналежності клієнта до однієї з п'яти категорій ризику. Віднесення клієнта до певної категорії, зокрема, залежить від терміну прострочення виконання зобов'язань по кредиту, вірогідності настання фінансових збитків в результаті знецінення зобов'язання;

- надання можливості для небанківських установ самостійне оцінювати і класифікувати заборгованість контрагентів по групах ризику;

- визначення основних принципів професійного судження відносно класифікації заборгованості;

- введення механізму розрахунку норми резервування по категоріях ризику.

Таким чином, нова система резервування дозволяє адекватніше і якісно формувати страхові резерви небанківськими фінустановами.

Необхідно також відмітити, що нова Методика прийнята для цілей приведення нормативного регулювання цього питання у відповідність з новим податковим законодавством. Методика розроблена у виконання вимог підпункту 159.2.1 п. 159.2 ст. 159 НКяким встановлені правила врегулювання сумнівної і безнадійної заборгованості банками і небанківськими фінустановами.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини