Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Новий підхід до визначення "близьких родичів" у спадкових правовідносинах

20 березня 2026, 09:15
164
0
Реклама

Об'єднана палата КЦС ВС розглянула справу щодо законності залучення родичів як свідків при посвідченні останньої волі спадкодавця. Головним викликом стала відсутність у цивільному праві універсального переліку «близьких родичів», що призводило до неоднозначного тлумачення меж спорідненості та ризику визнання заповітів нікчемними через формальні процедурні аспекти.

Тривалий час судова практика спиралася на розширені списки осіб із антикорупційного та кримінального законодавства. Об'єднана палата визнала таку практику помилковою, зазначивши, що специфіка приватних відносин не дозволяє автоматично переносити обмеження з публічних галузей права на спадкування.

Новий підхід базується на пріоритеті свободи заповіту та недопустимості штучного пошуку підстав для скасування волі спадкодавця.

Більше про нову правову позицію Верховного Суду та її вплив на судову практику - в аналітичному огляді в LIGA360.

АІ-офіс в LIGA360 об'єднує АІ-сервіси та АІ-агентів. Він створений, щоб полегшити вашу роботу з інформацією: знайти необхідний документ, проаналізувати тисячі стрічок новин, перечитати сотні сторінок і резюмувати ключові оновлення, обробити зміст документа, проаналізувати схожу судову практику. Замовте презентацію й переконайтеся на власній практиці.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини