Державна податкова служба пропонує бізнесу долучитися до обговорення змін щодо удосконалення роботи системи СМКОР.
В. о. Голови Державної податкової служби Леся Карнаух нагадала, що навесні податкова розробила зміни до постанови № 1165 щодо Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
За її словами, про необхідність удосконалення системи СМКОР йшлося вже давно, бо під час кожної зустрічі з бізнесом наголошувалося, що проблеми є.
«Команда ДПС почула і запропонувала своє бачення, що можна змінити. І вдячна команді Мінфіну, що вже маємо погоджений варіант. Але хочемо чути і думки бізнесу. Для нас це важливо! Це про довіру, про спільне бачення, як допомагати країні мати фінансову стабільність в таких надскладних умовах», - звернула увагу Леся Карнаух.
Які зміни напрацьовано:
Збільшено ліміти для безумовної реєстрації накладних - граничний обсяг постачання зросте до 1 млн грн, а на одного контрагента - до 100 тис. грн, змінено умову в частині кількості платників, на яких керівник може займати аналогічну посаду (зараз 3, планується 5). Операції з невеликими сумами (до 10 тис. грн) будуть реєструватися без затримок, цей ліміт нині становить 5 тис. грн. Ліміт загального обсягу таких операцій в поточному місяці буде збільшено до 3 млн грн (наразі 500 тис. грн).
Спрощено моніторинг податкових накладних за експортними операціями для підприємців, які працюють у зонах із потенційною загрозою бойових дій, але де зараз немає активних боїв. Заплановано також швидку обробку накладних з експортними операціями, якщо їхні коди збігаються з кодами в таблиці даних платника податків і він не включений до переліку ризикових.
Менше бюрократії після виключення платників з переліку ризикових - накладні підлягатимуть автоматичній реєстрації, якщо компанія має позитивну податкову історію та виконуються інші визначені умови.
Удосконалено механізм автоматичного врахування таблиць даних платника податку.
Зміни окремих показників позитивної податкової історії - більше підприємств зможуть скористатися такими показниками. Зокрема, ліміти обсягу операцій збільшено з 1 млн грн до 3 млн грн, на одного контрагента зі 100 до 500 тисяч, змінено умову в частині кількості платників, на яких керівник може займати аналогічну посаду (зараз 3, планується 5).
Змінено критерій ризиковості операцій щодо розрахунків коригування податкових зобов'язань при поверненні товару від неплатника ПДВ, а саме не вважатиметься ризиком подання такого розрахунку коригування протягом 90 днів (наразі 30 днів). Зазначається, що це зменшить ймовірність блокування розрахунку коригування при поверненні товару від неплатника.
З проєктом можна ознайомитися за посиланням. Державна податкова служба просить надсилати зауваження та пропозиції до 1 серпня включно на:
- електронну адресу: [email protected]
- поштою: м. Київ, Львівська площа, 8 (Державна податкова служба України) або вул. Арсенальна, 9/11 (Державна регуляторна служба України).
За повідомленням ДПС
Бажаєте контролювати законодавчі зміни з «гарячих тем»? Спробуйте нову LIGA360! Встановіть моніторинг потрібних для вас законів - і всіх пов'язаних судових рішень, НПА та аналітичних матеріалів. Замовте презентацію LIGA360 саме для ваших потреб.
Читайте також:
Скасування Господарського кодексу: як адаптувати договори оренди комерційної нерухомості до норм ЦК