Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рада планує відтермінувати обов'язкову розробку планів просторового розвитку громад до 2028 року

Реклама

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт № 13437 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо просторового планування територій (земель)", яким депутати планують відтермінування вимоги до територіальних громад у частині розроблення та затвердження комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад до 1 січня 2028 року для громад, розташованих на території внутрішніх регіонів, та встановивши для громад, розташованих на території регіонів, де ведуться бойові дії, термін у три роки після завершення дії воєнного стану.  

Відповідна законодавча ініціатива зумовлена тим, що Законом України від 17.06.2020 № 711-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель" (далі - Закон № 711) суттєво змінено підходи до просторового планування в Україні, зокрема, запроваджено необхідність розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад, об'єднано містобудівну документацію на місцевому рівні та документацію із землеустрою тощо, а також, серед іншого запроваджено перехідний період до 1 січня 2025 року, протягом якого, в тому числі, зобов'язано сільські, селищні, міські ради забезпечити внесення до Державного земельного кадастру відомостей про: 

  • функціональні зони територій, визначені у містобудівній документації на місцевому рівні; 

  • межі територій пам'яток, історико-культурних заповідників, історичних ареалів населених пунктів та зон охорони пам'яток культурної спадщини, зазначені в історико-архітектурному опорному плані; 

  • обмеження у використанні земель у сфері забудови. 

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроєкту, станом на сьогодні комплексні плани ухвалено лише щодо чотирьох територій територіальних громад, 492 громади вже розпочали процес розроблення комплексних планів, а 32 громади активно працюють над документом. Також, сільськими, селищними, міськими радами не завершено наповнення Державного земельного кадастру вищезазначеними відомостями.

Контролюйте незаконні дії щодо ваших земельних ділянок у сервісі SMS-Маяк Земля. Моніторинг Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 24/7 та миттєве сповіщення про зміни. 

Відповідна ситуація, серед іншого, пов'язана із недостатністю фінансування та збройною агресією російської федерації проти України. Така ситуація призводить до ускладнення залучення інвестицій у будівництво та інфраструктуру, у тому числі у відбудову територій, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.  

З огляду на зазначене виникла об'єктивна необхідність щодо встановлення додаткового перехідного періоду для імплементації положень Закону № 711.  

Відтак, зареєстрованим проєктом Закону пропонується внести зміни до Земельного кодексу України, Законів України "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про Державний земельний кадастр", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель" в частині:  

  • встановлення додаткового перехідного періоду (до 1 січня 2028 року (а для територій територіальних громад або їх частин, які станом на день набрання чинності відповідних змін, передбачених даним законопроєктом включені до переліку територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих РФ - до спливу трьох років з дня припинення або скасування воєнноо стану на відповідній території), протягом якого: 

  • встановлення або зміна функціонального призначення територій може здійснюватись на підставі детальних планів територій на землях, де ще не затверджені комплексні плани; 

  • внесення змін до містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженої до 24 липня 2021 року, може здійснюватись без урахування вимог Закону № 711, щодо її складу та змісту; 

  • затвердження містобудівної документації на місцевому рівні, розроблення якої розпочато до 24 липня 2021 року, може здійснюватись без урахування вимог Закону № 711 щодо складу та змісту містобудівної документації на місцевому рівні;  

  • встановлення можливості затвердження генеральних планів населених пунктів на територіях територіальних громад, щодо яких ще не затверджені комплексні плани тощо.  

Очікується, що прийняття законопроєкту в цілому як закону сприятиме залученню інвестицій у будівництво та інфраструктуру, у тому числі у відбудову територій, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, на період до затвердження комплексних планів.

Шукайте правові акти та судові рішення легко з LIGA360. Наше комплексне рішення дозволяє юристам оперативно аналізувати законодавство і відстежувати важливі для вашої практики зміни. Дізнайтеся, як ми можемо спростити вашу роботу - замовте персональну презентацію прямо зараз. 

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини