Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінрозвитку планує оновити перелік територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих

Реклама

Міністерство розвитку громад та територій працює над оновленням наказу № 376, який визначає перелік територій, на яких ведуться бойові дії або які є тимчасово окупованими.

Це рішення ухвалено через виявлені неточності, що впливають на соціальні виплати постраждалим громадянам, повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін. Він прокоментував ситуацію щодо дати визнання Маріуполя тимчасово окупованим, яка зазначена у Наказі № 376.

Повідомляється, що дату окупації Маріуполя було внесено до наказу № 309 Мінреінтеграції у грудні 2022 року. Наказ Мінрозвитку від 28 лютого 2025 року № 376 видано на основі наказу Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 року № 309. Тобто Мінрозвитку не змінювало раніше встановлені дати початку і завершення бойових дій. 20 березня 2025 року Міністерство подовжило дію наказу шляхом його перевидання.

Зазначається, що встановлення дати початку та завершення бойових дій на територіях належить до компетенції обласних військових адміністрацій за погодженням з Міністерством оборони.

За словами Олексія Рябикіна, Мінрозвитку ініціювало перегляд та коригування раніше встановлених періодів ведення бойових дій відповідно до реальної хронології подій.

Зараз:

  • Подано запити до Донецької обласної військової адміністрації та Міноборони для уточнення періодів бойових дій у Маріуполі.

  • Вивчаються всі юридичні та соціальні аспекти, аби забезпечити належний рівень соціального захисту постраждалих.

  • Розпочато перевірку періодів ведення бойових дій на території інших громад і населених пунктів.

  • Проводиться робота над механізмом регулярного перегляду дат бойових дій, щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому.

Мінрозвитку зазначило, що із січня 2025 року отримало повноваження щодо ведення переліку тимчасово окупованих територій і зон активних бойових дій з уже визначеними раніше періодами ведення бойових дій. Раніше це було в компетенції Мінреінтеграції.

За повідомленням Урядового порталу

Юристе, поспішай! Зараз діє Special program для рішення LIGA360. Інноваційний функціонал на основі АІ для legal research, повна база законодавства, судової практики й аналітики для юриста. Детальніше за посиланням.

Читайте також:

Нюанси відшкодування шкоди внаслідок збройної агресії рф: рекомендації юриста

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини