Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТОП-10 правових подій тижня

Реклама

1. З 21 лютого діють зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України

Міністерство юстиції змінило Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.

Детальніше

2. Вдосконалення законодавства для недопущення порушень зі сторони ТЦК та ВЛК: Раді рекомендовано прийняти законопроєкт за основу

19 лютого 2025 року на позачерговому засіданні члени Комітету з питань правоохоронної діяльності розглянули законопроєкт №12442 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо запровадження кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинені керівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, головами та членами військово-лікарських комісій, та альтернативні до нього проекти за реєстр. №№12442-1 і 12442-2.

Детальніше

3. Парламентський комітет схвалив законопроєкт щодо вдосконалення захисту учасників кримінального процесу

19 лютого 2025 року Комітет ВР з питань правоохоронної діяльності розглянув законопроєкт № 9655 «Про внесення змін до статті 214 Кримінального процесуального кодексу України та деяких законів України щодо удосконалення процедури забезпечення заходів безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві», поданий народним депутатом Г. Мамкою, та вирішив рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду в першому читанні ухвалити його за основу.

Детальніше

Хочете збільшити шанси на успіх у суді? Спробуйте нову LIGA360! Пошук подібних рішень, АІ-прогнозування на основі позовних вимог, експертні роз'яснення та інші інноваційні можливості. Замовте презентацію прямо зараз.

4. Закриття судом справи про адмінправопорушення: ВП ВС роз'яснила, чи може громадянин отримати відшкодування

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 22 січня 2025 року у справі № 335/6977/22 задовольнила скаргу Департаменту патрульної поліції, скасувавши рішення судів попередніх інстанцій. ВП ВС ухвалила нове рішення, яким у задоволенні позову відмовила.

Детальніше

5. Місцевий суд закрив кримінальне провадження щодо військовослужбовця, котрий після СЗЧ повернувся на військову службу

Новоушицький районний суд Хмельницької області звільнив військовослужбовця від кримінальної відповідальності за те, що він в умовах воєнного стану без поважних причин вчасно (понад три доби) не з'явився на службу (ч. 5 ст. 407 КК). Кримінальне провадження щодо нього - закрив. Позаяк обвинувачений продовжить проходження військової служби. 

Детальніше

6. Воєнний стан: визначено порядок тимчасового переміщення документів нотаріального діловодства та архіву приватного нотаріуса

Міністерство юстиції наказом від 11 лютого 2025 року № 356/5 «Деякі питання організації нотаріальної діяльності та ведення нотаріального діловодства приватних нотаріусів в умовах воєнного стану» затвердило Порядок тимчасового переміщення документів нотаріального діловодства та архіву приватного нотаріуса в умовах воєнного стану.

Детальніше

7. Ключові рішення Верховного Суду за 2024 рік

З добірками ключових рішень Верховного Суду за 2024 рік можна ознайомитися в інформаційно-правовій системі ЛІГА:ЗАКОН:

ключові рішення ВП ВС - за посиланням;

ключові рішення КАС ВС- за посиланням;

ключові рішення КГС ВС - за посиланням;

ключові рішення ККС ВС - за посиланням;

ключові рішення КЦС ВС - за посиланням.

Детальніше

Найповніше досьє контрагентів - в новій LIGA360. Понад 55 санкційних списків, 300 реєстрів та відкритих джерел, 120 тис. медіаджерел, 116 млн судових рішень. Контролюйте всі види ризиків та загрози! Залиште заявку на персональну презентацію. 

8. Відумерлість спадщини: Верховний Суд вказав, як уникнути залишення відповідної заяви без розгляду

Невідповідність заяви про визнання спадщини відумерлою вимогам ст. 335 ЦПК у частині недолучення до неї відповідних додатків має наслідком залишення такої заяви без розгляду саме із цих підстав відповідно до ч. 4 ст. 183 цього Кодексу.

Детальніше

9. Хто має переважне право купівлі частки у праві спільної часткової власності: роз'яснення Мін'юсту

Міністерство юстиції нагадує: статтею 361 Цивільного кодексу (далі - Кодекс) встановлено, що співвласник має право самостійно розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності. Тобто cпіввласник володіє правом щодо відчуження належної йому частки: продати, заповісти, подарувати тощо. Водночас у Кодексі передбачено, хто має переважне право купівлі частки у праві спільної часткової власності у разі її продажу.

Детальніше

10. НААУ пропонує уніфікувати вимоги до висновку експерта

Сучасна нормативно-правова база України містить невідповідності у формулюваннях, які стосуються обізнаності або попередження експертів про кримінальну відповідальність при складанні висновків. На це звернули увагу в Директораті правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції під час здійснення правового моніторингу і звернулися до Національної асоціації адвокатів з проханням висловити бачення щодо вирішення проблеми.

Детальніше

Вам також буде цікаво: Трудові спори: ТОП-10 судових рішень 2024 року

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини