Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що потрібно знати заявнику для передачі заяви через нотаріуса: роз'яснення Мін'юсту

Реклама

Міністерство юстиції роз'яснює, що однією з нотаріальних дій, визначених Законом «Про нотаріат», є передача заяв фізичних та юридичних осіб іншим фізичним та юридичним особам. У заяві може повідомлятися про певні події, обставини, наміри сторін, факти тощо. Передання заяви нотаріусом підтверджує той факт, що заінтересованій особі доведено до відома інформацію, яка має важливе правове значення.

Зазначається, що звернутися можна як до державного, так і приватного нотаріусів. Документи, оформлені державними і приватними нотаріусами, мають однакову юридичну силу.

Відповідно до статті 84 Закону «Про нотаріат» (далі - Закон) та глави 20 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції від 22.02.2012 № 296/5, нотаріус передає заяви фізичних і юридичних осіб іншим фізичним та юридичним особам на підставі усного звернення заінтересованих осіб.

Нотаріус передає заяви, якщо вони не суперечать закону і не містять відомостей, що порочать честь і гідність людини.

Вчинення такої нотаріальної дії може здійснюватися щодо заяв, справжність підпису на яких засвідчено в установленому Законом порядку або без такого засвідчення.

Міністерство юстиції звертає увагу, що згідно зі статтею 78 Закону нотаріус не може засвідчувати справжність підпису фізичної особи на документі, в якому стверджуються обставини, право посвідчення яких належить лише відповідному державному органу. Наприклад: час народження, шлюбу, смерті, наявність хвороби, інвалідності, права власності на майно тощо.

Заяви подаються нотаріусу оформлені належним чином і не менше ніж у двох примірниках, один з яких пересилається поштою зі зворотним повідомленням або особисто передається адресатам під розписку.

Також заяви можуть передаватися з використанням технічних засобів. У цьому випадку другий примірник заяви повертається особі, що її подала.

Витрати, пов'язані з поштовою пересилкою заяви чи з використанням інших технічних засобів, оплачує заявник.

На прохання особи, що подала заяву, їй видається свідоцтво про передачу заяви. У ньому викладається зміст одержаної на заяву відповіді або зазначається, що відповідь у встановлений у заяві строк не надійшла.

Передача заяви та видача свідоцтва про передачу заяви є самостійними нотаріальними діями і реєструються в реєстрі нотаріальних дій під окремими номерами.

За матеріалами Урядового порталу

Підвищуйте ефективність вашої нотаріальної практики з інструментами LIGA360. Аналітика, судові рішення, історії змін законодавства - отримайте доступ до всіх необхідних матеріалів і залишайтеся впевненими у правильності документів і законності процесів. Замовте персональну презентацію LIGA360 та відкрийте нові можливості для вашої роботи.

Читайте також:

Розірвання шлюбу в 2025 році: ключові вимоги законодавства України

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини