Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Військовий квиток з відміткою про зняття з обліку не є достатнім підтверджуючим документом для перетину кордону: ВС

Реклама

Позивач звернувся до суду позовом, у якому просив:

  • визнати протиправним та скасувати рішення про відмову в перетинанні державного кордону на виїзд з України громадянину України, який досяг 16-річного віку;

  • зобов'язати уповноважених службових осіб надати позивачеві дозвіл на перетин державного кордону на виїзд з України.

Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позову, виходячи з того, що позивачем при перетині кордону не було надано документів, які б підтверджували, його право на перетин кордону, а тому спірне рішення відповідача є правомірним.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 09 березня 2023 року у справі № 600/2520/22-а залишив рішення судів попередніх інстанцій без змін.

Відповідно до п. 6 ч. 6 ст. 37 Закону "Про військовий обов'язок і військову службу" виключенню з військового обліку у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов'язаних Служби безпеки України у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних Служби зовнішньої розвідки України у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Однак, факт зняття з військового обліку на підставі п. п. 6 п. 6 ст. 37 Закону "Про військовий обов'язок і військову службу" не є підставою (у передбачених законом випадках) для виїзду за кордон у період введення на території України воєнного стану.

Бажаєш отримати нову LIGA360 на вигідних умовах? Скористайся Special program від LIGA ZAKON. Максимум корисних інструментів та найкраща ціна саме для тебе. Дізнатися більше.

Верховний Суд зауважує, що військовий квиток з відміткою про зняття з обліку як документ засвідчує виключно питання військового обліку особи і сам по собі він не є достатнім підтверджуючим документом для перетину державного кордону позивачем в умовах воєнного стану.

Суди попередніх інстанцій установили, що, крім паспорту громадянина України для виїзду за кордон, позивач для проходження прикордонного контролю надав тільки військовий квиток з відміткою про виключення позивача з військового обліку відповідно до п. 6 ч. 6 ст. 37 Закону "Про військовий обов'язок і військову службу".

Оскільки позивач під час перетину кордону не надав документів, які б підтверджували його право на перетин кордону, Верховний Суд погоджується з висновком судів попередніх інстанцій про те, що у спірних правовідносинах він не мав правових підстав для виїзду за кордон у період введення на території України воєнного стану.

При цьому Верховний Суд погоджується з критичним сприйняттям судами попередніх інстанцій твердження позивача про те, що він не відноситься до категорії військовозобов'язаних, призовників, резервістів, тощо, а тому не може бути обмежений в праві перетину кордону під час запровадженого воєнного стану, оскільки законодавством визначено категорії осіб, які мають право на перетин державного кордону України у період введення на території України воєнного стану та досягли 16-річного віку, і будь-якого документа, що підтверджує його належність до однієї з цих категорій, позивач не надав.

Читайте також: Верховний Суд роз'яснив, що не має значення при кваліфікації дій особи за статтею про залишення в небезпеці

Хочете збільшити шанси на успіх у суді? Спробуйте нову LIGA360! Пошук подібних рішень, АІ-прогнозування на основі позовних вимог, експертні роз'яснення та інші інноваційні можливості. Замовте презентацію прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини