Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Громадяни без довідки з БТІ зможуть подаватись на єВідновлення: проєкт пройшов перше читання

Реклама

19 грудня Парламент ухвалив у першому читанні за основу законопроєкт № 11440, який спрощує доступ до єВідновлення громадянам, які з тих чи інших причин не внесли своє пошкоджене або зруйноване житло у Державний реєстр речових прав (ДРРП) через відсутність доступу до БТІ.

Депутати очікують, що ухвалити законопроєкт остаточно можна буде вже на початку 2025 року, повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, яка є співавторкою законопроєкту № 11440.

Олена Шуляк пояснила, що досить поширеною була ситуація, коли власники зруйнованого житла не могли податись на єВідновлення через те, що заздалегідь не внесли своє житло у ДРРП. Раніше у такому випадку потрібно було звертатись до Бюро технічної інвентаризації (БТІ) за витягом про право власності на житло, але у разі ухвалення закону отримувати витяг з БТІ буде необов'язково.

За її словами, житло, право власності на яке оформлене після 2013 року, у ДРРП зареєстровано автоматично. Але житло, придбане раніше, громадянам потрібно було вносити у ДРРП самостійно.

«Багато українців про це просто не знали. Тому, щоб отримати компенсацію, їм потрібно було отримати витяг про право власності у БТІ. Але у деяких, на жаль, не поодиноких випадках БТІ або у зоні бойових дій, або фактично зруйноване, а архіви з нього вивезти не встигли. Тому і отримати витяг було неможливо. А значить підтвердити право власності можна було лише через суд. Відтак, ще влітку ми зареєстрували законопроєкт № 11440, який дозволяє пройти процес верифікації без суду. Сьогодні його нарешті підтримали у першому читанні, тож сподіваюся, що на початку року ми матимемо остаточно ухвалений закон», - наголосила Олена Шуляк.

Документ, пояснила народна депутатка, передбачає, що реєстратори та нотаріуси зможуть вносити дані до ДРРП на підставі належно оформлених паперових правовстановлювальних документів без потреби верифікації інформації від БТІ, якщо доступ до архівів втрачено або вони були знищені.

«У законопроєкті пропонується створити перелік таких БТІ, аби власники нерухомості, які свого часу реєстрували своє право власності у цих установах, могли звернутися до державного реєстратора або нотаріуса і внести відомості до ДРРП, маючи на руках паперові правовстановлювальні документи», - зауважила Олена Шуляк.

Крім цього, після остаточного ухвалення законопроєкту № 11440 зможуть подаватись на компенсацію громади, які не могли внести відомості до ДРРП шляхом звернення до державного реєстратора або нотаріуса через відсутність доступу або фізичне знищення архіву бюро технічної інвентаризації (БТІ).

Олена Шуляк також підкреслила, що наступним кроком має стати розблокування можливості подаватись на компенсацію громадянам, чиє зруйноване житло знаходиться на ТОТ - дії Уряду мають бути спрямовані на пошук фінансування цих виплат.

Попередьте незаконні дії з об'єктами нерухомості та діяльність "чорних реєстраторів". Налаштуйте моніторинг в SMS-Маяк та отримуйте сповіщення про будь-які дії щодо майна компанії. Деталі за посиланням.

Читайте також:

Обмін земельної ділянки: як юридично оформити

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини