Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

До Положення про Мін'юст унесено зміни щодо питань банкрутства

Реклама

Кабінет Міністрів уніс зміни до Положення про Міністерство юстиції з метою приведення його у відповідність до Закону № 3985-ІХ «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та деяких інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації».

Про це повідомив Тарас Мельничук, постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді.

Відповідна урядова постанова від 13 грудня 2024 року № 1424 набере чинності одночасно із Законом № 3985-IX (з 1 січня 2025 року), але не раніше дня її опублікування.

Передбачено, що Мін'юст є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері запобігання неплатоспроможності боржників.

Закріплено, що Мін'юст відповідно до покладених на нього завдань:

  • затверджує примірну форму плану санації та плану реструктуризації, типову форму плану превентивної реструктуризації для суб'єктів мікропідприємництва та малого підприємництва, затверджує типову форму договору з адміністратором превентивної реструктуризації, форму декларації про майновий стан боржника у справі про неплатоспроможність, розробляє та затверджує типові документи щодо проведення процедур банкрутства та превентивної реструктуризації, методичні рекомендації;

    • визначає порядок збирання, узагальнення та розміщення на своєму офіційному веб-сайті статистичної інформації про процедури превентивної реструктуризації, банкрутства та неплатоспроможності фізичної особи, порядок та строки подання боржником, щодо якого здійснюється процедура превентивної реструктуризації, або адміністратором превентивної реструктуризації (у разі його призначення судом) інформації, необхідної для розміщення на офіційному веб-сайті Мін'юсту;

      • забезпечує на щорічній основі збирання, узагальнення та розміщення на своєму офіційному веб-сайті статистичної інформації про процедури превентивної реструктуризації, банкрутства та неплатоспроможності фізичної особи, розміщення на своєму офіційному веб-сайті інформації про інструменти раннього виявлення неплатоспроможності, запобігання неплатоспроможності та процедуру превентивної реструктуризації;

        • визначає вимоги до форми та порядку ведення реєстру вимог кредиторів.

        Визнано такими, що втратили чинність, урядові постанови «Про затвердження Порядку погодження умов і порядку проведення санації державних підприємств до відкриття провадження у справі про банкрутство за рахунок небюджетних джерел фінансування» від 30.01.2013 № 38 та «Про порядок і умови страхування професійної відповідальності арбітражного керуючого» від 16.10.2019 № 872.

        Відкрийте законодавство на 360! Спробуйте нову LIGA360 з інноваційними зв'язками документів. До кожного НПА - знайдуться пов'язані закони, судові рішення, практичні ситуації та аналітичні документи. Замовте презентацію для своєї компанії.

        Читайте також:

        Застосування норм процесуального законодавства: Велика Палата Верховного Суду сформулювала важливі правові висновки

        Залиште коментар
        Увійдіть щоб залишити коментар
        Увійти
        Підпишіться на розсилку
        Головні новини і аналітика для вас по буднях

        Схожі новини