Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Печатка для самозайнятих: коли вона обов'язкова, а коли ні: роз'яснення податківців

Реклама

Фахівці Головного управління ДПС у Сумській області нагадують, що питання щодо використання печатки або штампу при здійсненні незалежної професійної діяльності самозайнята особа вирішує особисто залежно від специфіки своєї діяльності, але є випадки, коли чинне законодавство вимагає обов'язкового використання печаток (зокрема, коли фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, використовує найману працю).

Укладання з громадянином трудового договору (контракту, угоди) на використання його праці зобов'язує самозайняту особу забезпечувати умови та охорону праці, її оплату, а також інші соціальні гарантії відповідно до чинного законодавства.

Згідно з положеннями Закону № 108/95-ВР «Про оплату праці» із змінами та доповненнями, яким визначені економічні, правові та організаційні засади оплати праці працівників, які перебувають у трудових відносинах, на підставі трудового договору, зокрема, з самозайнятими особами, та ст. 49 Кодексу законів про працю, на вимогу працівника роботодавець зобов'язаний видати довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням, зокрема, розміру заробітної плати. Відповідальність про достовірність даних, відображених у довідці, несе роботодавець, який виплачує доходи найманим працівникам.

Якщо відповідними положеннями про надання субсидій встановлено, що при пред'явленні фізичними особами довідок про свої доходи відділам (управлінням) субсидій для призначення їм субсидій ці довідки повинні бути обов'язково скріплені печаткою роботодавця, то при видачі таких довідок роботодавець (у цьому випадку самозайнята особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність) повинен дотримуватися вимог щодо правильності їх оформлення.

LIGA360 змінюється для тебе! Єдиний інформаційний продукт для всієї компанії. Спільне поле для роботи із правовими, судовими, реєстровими, договірними, медійними даними. Замов персональну презентацію менеджера сьогодні.

Читайте також:

Спільна власність: що робити?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини