Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Верховний Суд поставив крапку в питанні застосування Українського правопису

Реклама

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вітає рішення Верховного Суду, яким підтверджено чинність і обов'язковість застосування Українського правопису.

«Український правопис, чинна редакція якого була затверджена постановою Кабінету Міністрів України 22 травня 2019 року, успішно подолав чергову спробу послаблення позицій державної мови. Захистивши його, ми зміцнюємо основу основ національної ідентичності», - зауважив Тарас Кремінь.

Він нагадав, що в січні 2021 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною та скасував постанову Кабміну про запровадження нового Українського правопису.

«Як Уповноважений із захисту державної мови я відстоював непохитність аргументів Уряду як в апеляційному, так і у Верховному Суді. Вони довели чинність та обов'язковість застосування Українського правопису», - наголосив Уповноважений із захисту державної мови.

Зважаючи на появу цього історичного рішення, Уповноважений наполягає на необхідності масштабного використання чинного правопису в усіх сферах суспільного життя та нагадав, що вже минув 5-річний перехідний період, протягом якого діяли як старі, так і нові його норми.

"Ми вимагаємо використовувати правопис повсюдно, але водночас наполягаємо на тому, щоб Міністерство освіти і науки України посилило своє відповідальне лідерство та спонукало до виконання дорожньої карти", - зауважив Тарас Кремінь, підкресливши необхідність неухильного виконання рекомендацій Уповноваженого, оприлюднених у Річному звіті за 2023 рік. Він також нагадав, що з 2025 року національний мультимедійний тест проводитиметься на основі чинної редакції Українського правопису.

Довідково: 22 травня 2019 року Кабінет Міністрів прийняв постанову № 437 «Питання українського правопису», якою схвалено редакцію «Українського правопису», підготовлену спеціально створеною Українською національною комісією з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України.

За повідомленням Уповноваженого із захисту державної мови

Інформація працюватиме на вас - з рішенням LIGA360:Юрист. Здійснюйте legal research українського законодавства й судової практики, прогнозуйте результати судових справ, читайте експертну аналітику з "гарячих" тем. Замовте тестовий доступ за посиланням.

Читайте також:

22 травня завершився перехідний період щодо застосування нового Українського правопису в усіх сферах суспільного життя

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини