Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Економічне бронювання: у Комітеті ВР з питань економічного розвитку напрацьовано пропозиції

Реклама

 У Комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку напрацювали пропозиції щодо економічного бронювання, які надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 000 грн в місяць військового збору за кожного з них, й продовжувати працювати та сплачувати податки необхідні для забезпечення Сил оборони та безпеки. Про це повідомила пресслужба Апарату ВР.

Голова Комітету Дмитро Наталуха вказав, що українському бізнесу все одно потрібно бронювання, бо він має працювати.

"Ми маємо усвідомити і визнати, що держава не має власних коштів, а всі кошти, які є у розпорядженні держави - це кошти платників податків. Єдине, безумовно доступне нам джерело цих коштів - це працююча економіка! Не буде економіки - ми залишимось без податків та ресурсу необхідного для фінансування армії", - йдеться в повідомленні.

Дмитро Наталуха зазначив, що шлях через постанови Уряду - морально та технічно застарів.

"Стратегічними мають бути не стільки галузі, які визначають чиновники, скільки конкретні працівники, яких визначає роботодавець.

Економічне бронювання - це про новий механізм ефективної взаємодії між бізнесом та державою. Та про збереження економіки", - вказав він.

Голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Ігор Марчук розповів, що поряд з економічним бронюванням, частковою альтернативою може слугувати економічна мобілізація.

Зазначається, що мета цього підходу - заощадження коштів державного бюджету та їх спрямування на додаткове фінансування Сил оборони.

"Економічна мобілізація - це коли через механізм трудової військової повинності бізнес із залученням своїх ресурсів надає необхідні послуги та виконує роботи в тих сферах, в яких бізнес володіє більшими компетенціями та ефективністю, аніж військові. Для прикладу такі сфери як: закупівлі, логістика, procurement менеджмент, медичне обслуговування, ремонт техніки, ІТ сфера, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR тощо. Вивільнені в результаті військові можуть виконувати інші, більш важливі та специфічні завдання", - пояснив Ігор Марчук.

Зверніть увагу: Безкоштовний вебінар: "Бронювання військовозобов'язаних працівників"

Усі потрібні документи для юриста - в рішенні LIGA360. Обирайте з понад 1,8 мільйона НПА, судової практики, аналітики, робочих кейсів та інших матеріалів. Замовте тестовий доступ за посиланням.

Читайте також: В Україні можуть оновити систему бронювання: що пропонується?

Мінекономіки роз'яснило питання організації бронювання військовозобов'язаних в умовах воєнного стану

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини