Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Закон щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій для студентів закладів вищої освіти офіційно опубліковано

Реклама

16 травня 2024 року в газеті "Голос України" офіційно опубліковано Закон № 3642-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу", який Верховна Рада ухвалила 23 квітня.

Документ набере чинності через три місяці з дня його опублікування (16 серпня 2024 року), крім пункту 2 розділу II Закону, який набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (щодо доручення Кабінету Міністрів).

Закон є важливою складовою комплексної трансформації системи вищої освіти, поінформувало Міністерство освіти і науки.

Що зміниться для студентів закладів вищої освіти:

  • Студенти зможуть індивідуалізувати освітні траєкторії за допомогою міждисциплінарних освітніх програм. Закон уможливлює модель «вступу на галузь» через міждисциплінарну освітню програму, яка передбачає вибір конкретної спеціальності не одразу, а після одного або півтора року навчання в університеті. Також на бакалаврському рівні з'являться міждисциплінарні освітні програми (у межах галузі або міжгалузеві), які відповідатимуть конкретним запитам регіонів, роботодавців.

  • Здобувачі зможуть скористатися гнучкішими темпами і зберегти строки навчання. Студенти контрактної форми зможуть самостійно визначати тривалість навчання в університеті: закінчити 4-річну бакалаврську програму за три роки або поєднувати навчання з роботою і завершити необхідні 240 кредитів ЄКТС за 6 - 8 років.

  • Учасники академічної мобільності зможуть визнати результати навчання, здобуті у формальній, неформальній та інформальній освіті. Це особливо актуально для тих студентів, які поєднують навчання в українських ЗВО та за кордоном. Для цього буде створено відповідний Порядок.

Зміни для закладів вищої освіти:

  • університети отримають більшу автономію й зможуть самостійно визначати інструменти для досягнення встановлених стандартом компетентностей з нерегульованих спеціальностей, що наближає українську систему вищої освіти до європейських стандартів. Вибіркових дисциплін стане більше;

Важливе уточнення: стандарти вищої освіти оновлюватимуть упродовж наступних місяців, у них з'явиться більше вибірковості, що допоможе збільшити конкуренцію в університетах, зазначили в МОН.

  • для таких регульованих спеціальностей, як право, медицина, правоохоронна діяльність тощо, будуть детально визначені вимоги до компетентностей і результатів навчання. Для цих спеціальностей передбачено державні кваліфікаційні іспити.

Усі потрібні документи для юриста - в рішенні LIGA360. Обирайте з понад 1,8 мільйона НПА, судової практики, аналітики, робочих кейсів та інших матеріалів. Замовте тестовий доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини