Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Опубліковано Закон щодо вдосконалення порядку здійснення кримінального провадження

Реклама

15 травня 2024 року в газеті "Голос України" опубліковано Закон №3655-IX «Про внесення змін до статті 31 Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення порядку здійснення кримінального провадження». Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Прес-служба Апарату ВР повідомила, що цей Закон спрощує роботу Вищого антикорупційного суду (ВАКС), який, наразі, слухає по першій інстанції справи у складі трьох суддів.

Відтак, Закон надає суддям ВАКС можливість розглядати справи одноособово, а для суддів місцевих судів передбачає нові випадки, коли вони повинні слухати справи колегіально у складі трьох суддів.

Так, зі статті 31 Кримінального процесуального кодексу України виключається частина дванадцята, яка встановлювала особливості здійснення кримінального провадження у ВАКС та передбачала обов'язкове формування колегії з трьох суддів.

Проте, кримінальне провадження в суді першої інстанції буде здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів за клопотанням обвинуваченого щодо злочинів:

1) за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше десяти років;

2) у вчиненні яких обвинувачується Президент України, повноваження якого припинено, народний депутат України, Прем'єр-міністр України, член Кабінету Міністрів України, Секретар Ради національної безпеки і оборони України, Генеральний прокурор, заступник Генерального прокурора - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Голова Служби безпеки України, Директор Державного бюро розслідувань, Директор Національного антикорупційного бюро України, Голова Національного агентства з питань запобігання корупції, Голова Антимонопольного комітету України, Голова Національного банку України, Голова Рахункової палати, Голова Фонду державного майна України, Голова Центральної виборчої комісії, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Голова та судді Конституційного Суду України, Голова Верховного Суду, голови вищих спеціалізованих судів, Голова Вищої ради правосуддя.

При цьому, судовий розгляд у кримінальному провадженні, що розпочався до набрання чинності цим Законом і проводиться в суді першої інстанції колегіально судом у складі трьох суддів, продовжується та завершується колегіальним складом суду, визначеним до набрання чинності цим Законом, за правилами, що діяли до дня набрання ним чинності.

У кримінальному провадженні в суді першої інстанції, в якому до набрання чинності цим Законом колегіальний склад суду визначено за правилами, що діяли до набрання чинності цим Законом, і проводиться підготовче судове засідання, а судовий розгляд ще не призначений, судовий розгляд у кримінальному провадженні проводиться і завершується складом суду, визначеним з урахуванням положень цього Закону. "Тобто - одноособово, крім випадків подання відповідного клопотання обвинуваченим, який входить до вищенаведеного переліку топ-посадовців", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Особливості визначення розміру застави - аналіз судової практики Вищого антикорупційного суду

Де шукати інформацію адвокату з кримінального права? LIGA360 містить понад 16 млн. рішень українських судів у кримінальних справах, судові прецеденти, аналітику й законодавство. А інноваційні АІ-можливості системи допоможуть миттєво спрогнозувати результати вашої справи й виконати legal research. Більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини