Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПАРЕ підтримала Резолюцію, що закликає використати російські активи для відбудови України

Реклама

16 квітня під час засідання весняної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи відбувся «український день», під час якого парламентарії розглянули важливу Резолюцію щодо підтримки відбудови України.

ПАРЄ підтримала вищезазначену Резолюцію 134-ма голосами.

У Резолюції Асамблея закликає, зокрема, до:

  • створення міжнародного компенсаційного механізму під егідою Ради Європи для всебічного відшкодування збитків, завданих фізичним та юридичним особам, в тому числі Українській державі, внаслідок агресії рф;

  • активної співпраці держав у якнайшвидшій передачі наявних активів рф до створеного міжнародного механізму компенсації, зокрема, для використання їх для відбудови України;

  • створення міжнародного трастового фонду, куди будуть передані на зберігання всі російські державні активи;

  • створення неупередженої та ефективної міжнародної комісії для розгляду позовів, поданих Україною та постраждалими суб'єктами, а також фізичними та юридичними особами, які вимагають відшкодування збитків, завданих агресією рф.

Окрім того, як повідомляє народна депутатка Євгенія Кравчук, 16 квітня вдалося прийняти важливі правки, серед яких:

  • заклик до держав - членів Ради Європи та держав, що не є членами Ради Європи, приєднатися до Реєстру збитків;

  • пропозиція державам-членам включити до сфери дії майбутнього міжнародного механізму компенсації наслідки, заподіяні рф, ще до повномасштабного вторгнення, починаючи з 2014 року.

Також Асамблея визнає, що російські політики, пропагандисти, олігархи та інші колаборанти війни накопичили значні статки завдяки своїм тісним зв'язкам з режимом путіна. Для забезпечення персональної відповідальності таких осіб їхні активи мають бути заморожені, конфісковані та спрямовані на відбудову України. Державам-членам рекомендується розробити законодавство та правові механізми для конфіскації цих активів.

Асамблея відзначає, що ряд держав заморозили близько 300 мільярдів доларів США російських державних активів, тож ці держави повинні співпрацювати та передати їх міжнародному компенсаційному механізму.

За повідомленням пресслужби Апарату ВР

Фото: пресслужба Апарату ВР

LIGA360 - зручний інструмент для юриста-міжнародника. Знаходь та аналізуй європейське законодавство, отримай рекомендації в питаннях міжнародних відносин, прав людини й громадянства, воєнного стану. Замовляй LIGA360 прямо сьогодні.

Платіть менше - отримуйте більше! Тільки у квітні заощаджуйте 40% при замовленні преміум-рішення LIGA 360: Юрист. Встигніть скористатись вигідною ціною.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини