Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Свідоцтво адвоката пропонують викладати в Дію: законопроєкт у Раді

Реклама

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному вебпорталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Відповідний законопроєкт № 11176 «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України на Порталі Дія» вніс до Верховної Ради народний депутат Олександр Юрченко.

У НААУ поінформували, що частину друга статті 12 Закону запропоновано доповнити абзацом такого змісту:

«Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю і посвідчення адвоката України у електронному вигляді відображаються у Єдиному державному вебпорталі електронних послуг (далі - Портал Дія), в тому числі у мобільному додатку Порталу Дія. Технічна процедура інформаційної взаємодії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері цифровізації, цифрової економіки та цифрових інновацій разом із суб'єктами інформаційної взаємодії».

Автор ініціативи обґрунтовує свою ідею тим, що чинний закон, хоча і передбачає видачу адвокатам свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю і посвідчення адвоката, втім, можливість відображення електронних копій таких документів не передбачена. Зазначається, що це має полегшити доступ адвокатів України до документів, необхідних для здійснення адвокатської діяльності.

Як адвокату професійно зростати й стежити за змінами? З цифровим рішенням LIGA360: Адвокат НААУ. У рішенні ви зможете переглянути навчальні продукти ВША у межах встановленого НААУ річного обсягу залікових балів, читати експертні матеріали, аналізувати законодавство й готуватися до судових засідань. Оцініть усі переваги робочого простору LIGA360: АДВОКАТ НААУ.

Читайте також:

Огляд судової практики по аліментах

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини