Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Відкривається можливість використовувати житловий сертифікат в іпотечному кредитуванні: 15 квітня набрав чинності Закон

Реклама

15 квітня 2024 року набрав чинності Закон № 3588-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання питань, пов'язаних із забороною відчуження об'єктів нерухомого майна, придбаних (у тому числі проінвестованих/профінансованих) з використанням житлового сертифіката на придбання об'єкта житлової нерухомості».

Нотаріальна палата України поінформувала, що Законом № 3588-IX вносяться зміни до низки законів:

Закон «Про нотаріат»

Зокрема, до статті 8: внесення нотаріусом у випадках, передбачених законодавством, інформації до ДРПЗМ, Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, не є порушенням нотаріальної таємниці.

Зазнали змін норми, які стосуються накладення та зняття заборони.

Закон «Про іпотеку»

Відтепер предметом іпотеки може бути об'єкт житлової нерухомості (у тому числі той, що буде споруджений у майбутньому), земельна ділянка, на якій розташовано такий об'єкт, які придбаваються або інвестування/фінансування будівництва яких здійснюється з використанням житлового сертифіката на придбання об'єкта житлової нерухомості та за рахунок кредиту; та інші зміни.

Закон «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»

В статті 2 до кола заявників додано «спадкоємець або уповноважена ним особа - у разі подання документів для державної реєстрації прав, що належали спадкодавцеві».

Частина друга статті 3 викладено в новій редакції: «2. Речові права на нерухоме майно, об'єкт незавершеного будівництва, майбутній об'єкт нерухомості та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають, змінюються та припиняються з моменту такої реєстрації».

Внесено зміни для унормування можливості передачі в іпотеку об'єктів, придбаних за рахунок житлового сертифіката.

Закон про компенсацію за пошкодження та знищення нерухомості внаслідок збройної агресії рф та ДРПЗМ.

Слова «квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового або дачного будинку (у тому числі фінансування придбання такого приміщення/будинку, що буде споруджений у майбутньому, або інвестування/фінансування його будівництва)» замінено словами «об'єкта житлової нерухомості (у тому числі інвестування/фінансування його будівництва), земельної ділянки, на якій розташовано такий об'єкт, частки у праві власності на таке майно».

Змінено відповідні норми Закону для надання можливості іпотечного кредитування при придбані житла за рахунок житлових сертифікатів.

SMS-Маяк - надійна допомога бізнесу в захисті нерухомості та землі. Налаштуйте моніторинг та отримуйте сповіщення про зміни в реєстрі речових прав. Замовляйте за посиланням.

Хочете отримати найвигіднішу ціну на преміум-рішення LIGA 360: Юрист? Тільки зараз для тарифу діє спецпропозиція. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини