Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Україна розширила можливості для захисту авторських прав в інтернет-просторі

Реклама

Україна розширила інструменти захисту авторських прав в інтернет-просторі. Наша країна приєдналася до низки держав, які будуть наповнювати платформу WIPO ALERT для протидії роботі веб-сайтів, на яких порушуються права інтелектуальної власності.

Відповідний наказ Мінекономіки від 1 лютого 2024 року № 2945 набрав чинності 21 березня.

У міністерстві пояснили, що завдяки взаємодії Мінекономіки з WIPO через платформу обміну даними WIPO ALERT країни-учасники можуть обмінюватися інформацією про потенційні порушення прав інтелектуальної власності у міжнародному масштабі.

Відтепер суб'єкти авторського права та/або суміжних прав можуть подавати до ІР офісу звернення про включення веб-сайту, який викликає занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності, до національного переліку таких веб-сайтів.

«Попри виклики повномасштабної війни, ми докладаємо максимум зусиль для захисту авторського права та суміжних прав у мережі Інтернет для українських та іноземних суб'єктів прав інтелектуальної власності. Україна стала однією з перших країн світу, яка комплексно запроваджує відповідний механізм на основі захищеної онлайн-платформи, на яку уповноважені держави - члени Всесвітньої організації інтелектуальної власності можуть завантажувати інформацію про веб-сайти та додатки, що порушують авторське право з точки зору національних норм. Це також впевнений крок на шляху до європейської інтеграції України», - зазначила Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.

Україна - п'ятнадцята країна, що приєдналася до ініціативи WIPO. Це є важливим кроком на шляху до створення більш захищеного цифрового простору в Україні.

Довідково: WIPO ALERT Database - це адміністрована World Intellectual Property Organization захищена онлайн-платформа, на яку Уповноважені учасники держави - члени ВОІВ можуть завантажувати списки з детальною інформацією про веб-сайти (а також мобільні додатки), які обґрунтовано підозрюються в порушенні прав інтелектуальної власності.

LIGA360 LEGAL SOLUTION - аналіз законодавства й практика правозастосування для кожного фахівця. Знайдіть нормативні документи, досліджуйте правові питання та звіряйтеся з експертами. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Новий Закон про цифровий контент та цифрові послуги: регулювання, якого бракувало, чи брак?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини