12 вересня в газеті «Голос України» було офіційно опубліковано Закон № 4585-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо прав інтелектуальної власності на об'єкти, створені у зв'язку з проходженням військової служби».
Законодавчий акт набере чинності через три місяці з дня його опублікування (12 грудня).
В Українському національному офісі інтелектуальної власності та інновацій пояснили, що документом урегульовано питання захисту прав інтелектуальної власності на об'єкти, створені військовослужбовцями під час проходження служби у війську.
Закон, зокрема, уточнює, що особисті немайнові права інтелектуальної власності належать творцеві (тобто військовослужбовцю), а майнові права набуває держава Україна в особі органів, в яких військовослужбовець проходить службу, наприклад Міністерство оборони, Служба безпеки, відповідні розвідувальні органи України тощо.
В ІР офісі розповіли, що мета законодавчої ініціативи - унормувати відносини інтелектуальної власності щодо об'єктів, які створюються військовослужбовцями у зв'язку з проходженням військової служби, в тому числі вирішити проблему приналежності майнових прав інтелектуальної власності на об'єкти, що створюються військовослужбовцями, а також окремих питань набуття та здійснення прав інтелектуальної власності державою в особі суб'єктів сектору безпеки і оборони.
Бажаєте контролювати законодавчі зміни з «гарячих тем»? Спробуйте нову LIGA360! Встановіть моніторинг потрібних для вас законів - і всіх пов'язаних судових рішень, НПА та аналітичних матеріалів. Замовте презентацію LIGA360 саме для ваших потреб.
Читайте також:
Захист персональних даних vs свобода слова: як урегулювати публічну фото- і відеозйомку