Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Суд може відмовити в повторному допиті малолітніх потерпілих для забезпечення найкращих інтересів дитини: позиція ККС ВС

Реклама

Національним законодавством і міжнародними правовими актами, зокрема Конвенцією Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (ратифікована із заявами Законом № 4988-VI), закріплено положення, відповідно до яких під час розслідування та розгляду кримінального провадження повинні вживатися всі можливі заходи для забезпечення найкращих інтересів дитини й унеможливлення посилення вже отриманої травми, пов'язаної із сексуальним насильством.

На це звернув увагу Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду (під час розгляду касаційної скарги сторони захисту (постанова ККС ВС від 7 березня 2024 року у справі № 719/131/22 (провадження № 51-4742км23)).

Вироком місцевого суду, залишеним без зміни апеляційним судом, особу було визнано винуватою та засуджено за розбещення неповнолітніх (ч. 2 ст. 156 КК України). У касаційній скарзі, серед іншого, було вказано, що місцевий суд безпідставно й упереджено відмовив у повторному допиті малолітніх потерпілих.

Верховний Суд залишив у силі рішення суду апеляційної інстанції, який обґрунтовано погодився з рішенням місцевого суду про відмову в задоволенні відповідного клопотання сторони захисту. Таке рішення було прийнято, оскільки експерти-психіатри не рекомендували без крайньої необхідності повторно допитувати малолітніх потерпілих з огляду на їхній вік і психоемоційний стан після описаних подій.

Зверніть увагу: рішення заборонене для оприлюднення згідно з п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону «Про доступ до судових рішень».

За матеріалами Верховного Суду

Де шукати інформацію адвокату з кримінального права? LIGA360 містить понад 16 млн. рішень українських судів у кримінальних справах, судові прецеденти, аналітику й законодавство. А інноваційні АІ-можливості системи допоможуть миттєво спрогнозувати результати вашої справи й виконати legal research. Більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Спільна батьківська опіка над дітьми: новий підхід Верховного Суду

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини