Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Суд задовольнив п’ять позовів суб’єктів господарювання про стягнення збитків з рф: майже 780 млн грн компенсації

Реклама

Господарський суд Житомирської області задовольнив у повному обсязі п'ять позовів суб'єктів господарювання про стягнення завданих збитків з країни-агресора. Про це повідомила пресслужба суду.

В обґрунтування фактичних підстав позивачі доводять, що збройні сили російської федерації, застосовуючи засоби ведення війни, заборонені міжнародним правом, порушуючи закони та звичаї війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана ВР, здійснювали ракетні та авіаційні удари по цивільних об'єктах промислової інфраструктури.

Розміри матеріальних збитків (шкоду) визначають судові експерти при проведенні судово-товарознавчих експертиз у рамках кримінальних проваджень за:

  • ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв  війни);

  • ст.  194  КК  України  (умисне  знищення  або пошкодження майна).

Зазначається, що в більшості випадків - це сільськогосподарські підприємства, зернові склади разом з врожаєм зерна яких було знищено.

"Юридичні особи продовжують звертатися з позовами про відшкодування збитків з рф, наразі у провадженні суду перебуває справа про стягнення 1 193 181 850 грн 40 коп. Кожне судове рішення щодо відшкодування шкоди постраждалим від війни можуть бути доказами для МКС та міжнародних трибуналів (у разі їх створення) на підтвердження вини вищих посадових осіб рф у вчиненні воєнних злочинів", - додали в суді.

Як спрогнозувати ваші шанси на перемогу в суді? Скористайтеся ІТ-платформою LIGA360. Технології штучного інтелекту проаналізують вашу позовну заяву, щоб ви змогли оцінити перспективність справи й скоригувати аргументи. Деталі за посиланням.

Читайте також: Судовий дайджест 2023 року: важливі рішення Верховного Суду

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини