Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У ДРРП запроваджено механізм автоматичної первинної реєстрації спеціальних майнових прав

Реклама

У Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запроваджено механізм автоматичної первинної реєстрації спеціальних майнових прав.

Про це повідомив генеральний директор Державного підприємства «Національні інформаційні системи» Олексій Бережний.

Цей сервіс дає змогу ДРРП отримувати від Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) електронні заяви щодо первинної реєстрації спеціального майнового права (СМП) на подільний об'єкт незавершеного будівництва (сам будинок - коробку) та його складових частин - майбутніх об'єктів нерухомості (квартири, машино/паркомісця, приміщення тощо), а також подальшої одночасної автоматичної (без участі державного реєстратора) реєстрації речових прав та обтяжень на такі об'єкти на підставі електронної заяви.

"Вже відбулися перші реєстрації за новим механізмом. Така первинна реєстрація прав на майбутні об'єкти нерухомості забезпечить неможливість їх подальшого подвійного або навіть потрійного перепродажу недобросовісними забудовниками. Таким чином, тепер, купуючи такі права в недобудовах у забудовників, громадяни будуть більше захищеними від шахрайських дій", - розповів Олексій Бережний.

Крім того, запровадження нового функціоналу:

- спростить надання адмінпослуг замовникам будівництва щодо первинної автоматичної реєстрації СМП і забезпечить можливість їх подальшого відчуження;

- підвищить ступінь захищеності прав осіб на нерухоме майно від вчинення шахрайських дій з правами на нерухоме майно, в тому числі шляхом подачі підроблених документів;

- зменшить навантаження на державних реєстраторів та пришвидшить процес первинної реєстрації СМП.

Нагадаємо, 8 вересня 2022 року Президент підписав Закон "Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому", покликаний захистити права інвесторів у нове житло.

Захистіть свою нерухомість від шахрайства та «чорних реєстраторів». Сервіс SMS-Маяк миттєво сповістить про зміни в Реєстрі речових прав та незаконні процедури. Ставте свої об'єкти на контроль прямо зараз.

Читайте також:

У функціоналі програмного забезпечення Держреєстру речових прав на нерухоме майно реалізовано низку змін

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини