Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Діють зміни до Порядку надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна

Реклама

19 січня набрала чинності урядова постанова від 16 січня 2024 року № 39 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо регулювання відносин, пов'язаних з наданням компенсації за об'єкти нерухомого майна, знищені та пошкоджені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України».

Нормативно-правовий акт вносить зміни до урядових постанов від 30 травня 2023 року № 600 (Порядок надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна) та від 25 грудня 2015 року № 1127 (Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень).

Нотаріальна палата України підготувала стислий огляд змін.

Вартість нерухомого майна, визначена у звіті про оцінку майна, зазначається в договорі про придбання житла з використанням житлового сертифіката. Разом з тим НПУ звертає увагу, що сторони вільні у визначенні ціни договору за власною домовленістю.

Розширено перелік джерел отримання державними реєстраторами (в тому числі нотаріусами) інформації про факт знищення при державній реєстрації припинення права власності на знищене майно.

Серед змін, які безпосередньо не стосуються процедури посвідчення договору у нотаріуса, але для загального розуміння механізму нарахування компенсацій - вводяться ліміти щодо нарахування компенсацій. Відтепер при розрахунку розміру компенсації буде братися до уваги площа знищеного об'єкта нерухомого майна кв. метрів, але не більше 150 кв. метрів для квартири та не більше 200 кв. метрів для будинку садибного типу, садового або дачного будинку.

У подальшому площа, щодо якої не була нарахована компенсація, буде використана у разі подання заяви на компенсацію за рахунок репарацій або інших джерел, якщо така компенсація буде передбачена нормативно-правовими актами. НПУ звертає увагу, що це не впливає на вже нараховані компенсації та вже оформлені договори.

Також Нотаріальна палата раніше інформувала, що документом:

- уточнено термін «отримувач компенсації»;

- вдосконалено механізм застосування у формулі Порядку показника опосередкованої вартості, процедуру черговості проведення виплат компенсації, механізм використання коштів отримувачами субсидій;

- запроваджено процедуру верифікації;

- забезпечено можливість подання одного звернення про фінансування придбання житла при наявності декількох житлових сертифікатів.

Також внесено зміни до Порядку надання компенсації для відновлення окремих категорій об'єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення», - передбачено можливість випуску карток до спеціальних та поточних рахунків та доповнено перелік продукції для придбання.

Як швидко аналізувати великі масиви законодавчої інформації? З рішенням LIGA360 PRO. Легко знайдіть пов'язану аналітику, НПА, судову практику для будь-якого документа. Більше переваг за посиланням.

Читайте також:

16 січня набрала чинності постанова щодо деяких питань оплати праці працівників установ окремих галузей бюджетної сфери

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини