Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Правоохоронці припинили діяльність схеми незаконного відшкодування ПДВ на понад мільярд гривень

Реклама

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито та припинено діяльність схеми незаконного відшкодування податку на додану вартість підприємцями та подальшої легалізації цих коштів.

Пресслужба Офісу Генерального прокурора інформує, що, за даними слідства, в декількох областях країни діяла група осіб, яка мала на меті незаконно одержати з бюджету відшкодування податку на додану вартість.

Для цього вони розробили схему, створивши понад 15 підприємств. Їх засновниками виступили громадські об'єднання осіб з інвалідністю, на які у подальшому були фіктивно влаштовані на роботу особи з інвалідністю. У дійсності вони там не працювали і жодної роботи не виконували.

Імітуючи здійснення господарської діяльності та працевлаштування осіб з інвалідністю, з використанням підроблених документів вони зверталися та одержували в обласних чи міських держадміністраціях відповідні дозволи на право користування пільгами з оподаткування.

Таким чином, ці підприємства повністю звільнялися від оподаткування ПДВ і податком на прибуток поставлених і в подальшому реалізованих ними товарів.

Далі кошти, які вони незаконно одержали з держбюджету, легалізовувалися.

Зараз установлено заволодіння цією групою осіб коштами на суму понад 200 млн грн і намір у подальшому заволодіти ще понад 1 млрд грн.

Під час проведення обшуків правоохоронці вилучили документацію, печатки, комп'ютерну техніку та засоби зв'язку, які використовувались для здійснення злочинної діяльності.

Зазначається, що після проведення всіх необхідних слідчих дій буде прийнято рішення щодо повідомлення про підозру особам, причетним до організації незаконної схеми.

Також досліджується роль посадових осіб місцевих органів виконавчої влади та податкової служби щодо їх співучасті у заволодінні бюджетними коштами.

Досудове розслідування за фактами зловживання службовим становищем та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, здійснюється слідчими ГСУ СБУ за оперативного супроводу Департаменту карного розшуку Нацполіції (ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 209 КК України).

За повідомленням пресслужби Офісу Генерального прокурора (фото - пресслужба Офісу Генерального прокурора)

Legal Solution - аналіз законодавства й практика правозастосування для кожного фахівця. Знайдіть нормативні документи, досліджуйте правові питання та звіряйтеся з експертами. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Запис на диктофон як доказ: що має знати юрист у кримінальному процесі

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини