Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В НААУ розповіли, який адвокатський внесок платять адвокати за кордоном

Реклама

Закордонні представники НААУ надали загальну інформацію про сплату внеску адвоката у різних країнах.

"В усіх країнах адвокати так або інакше сплачують внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Десь вони більші, десь менші. Іноді це залежить від регіону або стажу роботи адвоката. Окремі адвокатури вводять можливість розстрочки", - йдеться в повідомленні.

До групи найбільш «дорогих» юрисдикцій потрапили Люксембург, Австрія, Ірландія та Канада.

Так, у найменшій країні Європи щорічний адвокатський внесок складає 1,8 тис. євро (74,8 тис. грн, тут і далі для полегшення порівняння усі національні валюти переведено в гривню станом на дату публікації матеріалу). В Австрії адвокати сплачують щороку 1,6 тис. євро (66,8 тис. грн).

Баристери Ірландії лише у перший рік практики мають сплатити 2 тис. євро (83,1 тис. грн). І ця сума із зростанням стажу поступово збільшується.

У провінції Альберта (Канада) щорічний внесок складає 79,0 тис. грн. Для непрактикуючих адвокатів, які є активними членами самоврядування, а також тих які є частково зайнятими членами асоціації, встановлено пільгову суму у 39,5 тис. Символічний збір сплачують лише адвокати що надають послуги виключно pro-bono. Він становить 6,9 тис. грн. на рік.

«Найдешевшими» за внесками країнами можна назвати Туреччину, Молдову, Болгарію та Кіпр. Так, Стамбульскому бару достатньо 1,7 тис. грн. на рік, а Анкарі ще менше - 1,4 тис. У Болгарії щорічний внесок складає 4,6 тис., у Молдові - 2,6 тис. грн.

Членські внески адвокатів Кіпру починаються з 68 євро (2,8 тис.) і поступово зростають до 171 євро (7,1 тис.), коли досвід роботи перетинає 10-річний ювілей.

Збільшення внесків із зростанням стажу практикує чимало країн. Так, у Португалії молоді адвокати до 4-х років сплачують 148 євро (6,2 тис. грн). На п'ятому та шостому році внесок вже 247 євро (10,3 тис. гривень). А адвокати з реєстрацією більше шести років мають сплачувати 345 євро (14,4 тис. грн.) щороку. Така сама сума передбачена і для пенсіонерів з дозволом на юридичну практику. Внески можна сплачувати не однією сумою, а раз у місяць. Щоправда, в такому випадку річний внесок зростає на 7,7%.

Аналогічний підхід щодо сплати частинами сповідують в Угорщині. Там внесок адвоката за умовим здійснення повної оплати складає 15,4 тис. грн. У разі поквартальної оплати внесок зростає до 17,2 тис.

Нормальною практикою є різний розмір внесків залежно від регіону країни. Так, у США внески різняться за штатами і цього року становлять, наприклад, у Флориді - 10,5 тис. грн., в Ілінойсі - 14,6 тис., в Меріленді - 7,6 тис. грн.

Також цікавими можуть бути суми адвокатських внесків у Польщі. Там сплачують: у Варшаві - 15,0 тис. грн. на рік; у Катовіце - 16,0; у Вроцлаві - 18,1; у Любліні - 17,5; у Гданську - 20,4; у Кракові - 21,7.

В Україні щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування в 2024 році становить 3028 грн (що еквівалентно 72,8 євро) для всіх адвокатів, які здійснюють адвокатську діяльність.

В НААУ нагадали, що виконати обов'язок зі сплати внеску необхідно до 31 січня 2024 року шляхом перерахування коштів двома платежами на банківські рахунки органів адвокатського самоврядування згідно наступного розподілу:

  • 70% від розміру щорічного внеску - на поточний рахунок ради адвокатів регіону;

  • 30% від розміру щорічного внеску - на поточний рахунок Національної асоціації адвокатів України.

Зазначається, що адвокати можуть як самостійно генерувати квитанції на онлайн оплату внеску в особистому кабінеті, так і безпосередньо в розділі «Платежі» сайту НААУ.

Як адвокату просувати свої послуги й стежити за репутацією? З цифровим рішенням LIGA360: АДВОКАТ НААУ. Тут можна створити сайт-візитку й залучати клієнтів, контролювати репутацію у публічному просторі, професійно зростати з навчальними продуктами ВША. Придбайте доступ до рішення прямо сьогодні і підвищуйте свою адвокатську експертизу з НААУ та LIGA ZAKON.

Читайте також: Як адвокати - суб'єкти фінмоніторингу мають звітувати до Мін'юсту: роз'яснення Ради адвокатів

Замовте рішення для успішної роботи адвоката у 2024 році

10 важливих новин для адвокатів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини