Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін вніс зміни до Ліцензійних умов щодо виробництва та ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення

Реклама

Кабмін ухвалив постанову "Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва та ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу". Відповідний проєкт постанови розробило Міністерство внутрішніх справ.

"Зобов'язано суб'єктів господарювання вести господарську діяльність з виробництва, ремонту, торгівлі зброєю, боєприпасами до неї, спеціальними засобами виключно в межах місць провадження господарської діяльності, отримавши доступ до функціональної підсистеми «Єдиний реєстр зброї» єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України", - зазначив Тарас Мельничук, постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді.

"Прийняття цього рішення дозволить прискорити процес цифровізації та покращить прозорість процесу оформлення документів на зброю, боєприпаси і спеціальні засоби", - йдеться в повідомленні МВС.

Міністерство зазначило, що документом пропонується:

  • надати можливість фізичним особам незалежно від місця проживання подавати документи для отримання дозволу на придбання зброї, боєприпасів до неї, спецзасобів через суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною, пневматичною зброєю та спецзасобами;

  • надати можливість суб'єктам господарювання використовувати Єдиний реєстр зброї, що є одним з елементів функціональними підсистемами єдиної інформаційної системи МВС, зокрема для сканування та внесення до функціональної підсистеми "Єдиний реєстр зброї" документів, отриманих від заявника в паперовій формі, а також надсилати через ЄРЗ документи, подані в електронній формі;

  • надати можливість суб'єктам господарювання внести до Єдиного реєстру зброї (натомість виключити ведення суб'єктами господарювання книг обліку) всю виготовлену, придбану зброю, боєприпаси до неї, газові пістолети, револьвери, пристрої вітчизняного виробництва, пристосовані для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями несмертельної дії, та патрони до них.

Нагадаємо, з 23 червня в Україні запрацював Єдиний реєстр зброї (детальніше).

Майбутнє юридичного ринку вже тут! Спробуйте перше рішення для українських юристів LIGA360, яке поєднало весь обсяг судової практики та законодавства - та аналізує їх за технологіями великих даних. Ухвалюйте максимально інформовані правові рішення з LIGA360.

Читайте також:

Як отримати дозвіл на зброю в Україні?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини