Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Створення електронного містобудівного кадастру державного рівня заплановано завершити до кінця 2024 року

Реклама

Створення електронного містобудівного кадастру державного рівня планують завершити до кінця 2024 року. Зараз розпочинається тестування його функціоналу, яке завершиться до кінця нинішнього року, а з початку наступного кадастр почнуть наповнювати містобудівною документацією. У лютому планується вводити систему в дослідну експлуатацію, а далі її будуть фінально доопрацьовувати.

Деталі розповіла голова комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, в Україні вже три роки успішно функціонує один з компонентів майбутнього кадастру - Єдина державна електронна система у сфері будівництва (ЄДЕССБ), на момент запуску якої перехід від паперових форм документообігу до електронних здавався суб'єктам містобудування чимось неможливим. А зараз система стала не лише звичною, а й обов'язковою.

«Так буде і з іншими частинами майбутнього містобудівного кадастру - реєстром адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, реєстром містобудівної документації, реєстром всіх будівель і споруд на території України і реєстром адрес. Об'єднавши все це, ми сприятимемо системному розвитку територій», - розповіла Олена Шуляк.

Вона підкреслила, що ЄДЕССБ - надважлива складова у сфері будівництва. Йдеться про завантаження проектної документації, отримання експертизи і дозволу, процес будівництва і введення в експлуатацію. «Але цей процес починається набагато раніше - з розробки містобудівної документації: якщо ми не матимемо у цифровому вигляді уніфікованих даних з усіх областей, ми не зможемо забезпечити повноцінний ланцюг від розробки містобудівної документації до безпосередньо введення об'єктів в експлуатацію», йдеться в повідомленні.

SMS-Маяк - надійна допомога бізнесу в захисті нерухомості та землі. Налаштуйте моніторинг та отримуйте сповіщення про зміни в реєстрі речових прав. Замовляйте за посиланням.

Містобудівний кадастр буде платформою для надання всіх адміністративних послуг у сфері містобудівної діяльності і публічним джерелом містобудівної інформації. А містобудівна документація набиратиме чинності з моменту її внесення до Містобудівного кадастру та присвоєння просторового індексу.

Містобудівний кадастр, пояснює Олена Шуляк, інтегрують з іншими реєстрами, кадастрами та базами даних, забезпечать контроль актуальності та достовірності даних у реєстрах та встановлять відповідальність за несвоєчасність і недостовірність внесеної до них інформації. Містобудівна документація буде розроблятися у векторній цифровій формі, а містобудівні умови та обмеження будуть генеруватися автоматично програмними засобами.

Також народна депутатка наголосила, що після запуску містобудівного кадастру державного рівня регіональні кадастри жодним чином не втратять своєї актуальності, адже буде можливість їх повної інтеграції. Причому йдеться не про дублювання даних, а про створення єдиних узагальнених вимог до них.

«Діючі регіональні кадастри розроблені на різних геоінформаційних системах. Але вони - просто інструмент, тому ми намагаємось уніфікувати дані з них. Ніхто не заборонятиме використання регіональних місцевих кадастрів для функцій, які необхідні безпосередньо на місцях, але процес від початку до кінця має бути однаковий - загальнодержавний», - зазначила Олена Шуляк.

Крім цього, голова профільного комітету зауважила, що містобудівна документація та видані містобудівні умови і обмеження мають бути публічними. Але далеко не всі органи місцевого самоврядування забезпечують їх доступність, тому зараз вони повинні обов'язково розмістити їх у ЄДЕССБ.

Довідково: у березні 2023 року Кабмін видав постанову «Про затвердження Державної антикорупційної програми на 2023 - 2025 роки». Згідно з нею до грудня 2025 року всю містобудівну документацію потрібно інтегрувати до Єдиної електронної системи у сфері будівництва. Йдеться про надання ЄДЕССБ можливості використовувати геопросторові набори даних містобудівної документації, ортофотопланів, топографічних карт та планів відповідних рівнів у державній геодезичній системі координат УСК-2000, які оприлюднені як геопросторові сервіси відображення даних.

Перевіряйте компанії, приватних підприємців і фізосіб у LIGA360. Система відобразить офіційні дані з держреєстрів: реквізити, судові справи, фінансовий і податковий стан. Замовляйте LIGA360 сьогодні та будьте впевнені у своїх бізнес-зв'язках.

Читайте також:

Які об'єкти можливо будувати та які будівельні роботи виконувати без дозвільної документації

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини