Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Парламентський комітет з питань здоров’я нації направив у Верховну Раду на розгляд у другому читанні законопроєкт про медичний канабіс

Реклама

На засіданні Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування депутати розглянули до другого читання проєкт Закону № 7457 про регулювання обігу рослин роду коноплі в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності.

Це урядовий законопроект, який був прийнятий Верховною Радою за основу 13 липня цього року (детальніше).

Метою законопроєкту є створення умов для розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування лікарськими засобами на основі канабісу та їх використання в терапевтичних цілях, а також проведення наукових досліджень ефективності конопель.

«Наразі, в умовах агресії росії проти України, це питання є вкрай актуальним з огляду на збільшення кількості військових та цивільних, які переживають посттравматичний стресовий розлад, мають супутні тривожні розлади та страждають від хронічного болю. Крім того, ми маємо надати можливість доступу хворим на епілепсію, онкохворим та паліативним пацієнтам до нових клінічних рішень, які на сьогодні залишаються для них недоступними», - наголосив Голова Комітету Михайло Радуцький.

Законопроект було розглянуто 9 жовтня на засіданні підкомітету з питань фармації та фармацевтичної діяльності Комітету.

Голова цього підкомітету, народний депутат України Сергій Кузьміних повідомив, що усього до законопроекту було подано 840 поправок від народних депутатів України, а в ході його доопрацювання було додано ще 38 поправок від Комітету.

Унаслідок їх опрацювання створено таку концепцію:

  • Коноплі із вмістом ТГК 0,3 % і вище - це медичні коноплі; все, що нижче 0,3 % - це промислові коноплі, тимчасово на 3 роки цей рівень для промислових конопель становитиме до 0,2 %.

  • Ліки виготовляються лише з медичних конопель і в медичній практиці застосовуються виключно у формі лікарського засобу.

  • Медичні коноплі, вирощені в Україні або завезені, підлягають реєстрації як АФІ з включенням до Державного реєстру лікарських засобів. Це включає проведення доклінічних досліджень, які за інформацією Міністерства охорони здоров'я можуть бути проведені за 30, максимум 90 днів.

  • Фармвиробники на основі цих АФІ розробляють готові форми лікарських засобів, проводять клінічні випробування, реєструють ці препарати у порядку, встановленому Законом про лікарські засоби, після чого зможуть серійно їх виробляти.

Розглянувши підготовлену Комітетом порівняльну таблицю до законопроєкту, члени Комітету більшістю голосів підтримали врахування 126, врахування редакційно 57 і врахування частково - 16 поправок. Також проголосували за відхилення 679 поправок.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти запропоновану Комітетом остаточну редакцію проекту Закону у другому читанні і в цілому як Закон.

Хочеш отримати мільйони корисних документів, що аналізуються вмить? Спробуй LIGA360. Найповніша база українського законодавства й аналітики, алгоритми дій у робочих ситуаціях. А смарт-фільтри й зв?язки документів допоможуть отримати саме ту підбірку матеріалів, що вам потрібна. Спробуйте LIGA360 сьогодні, замовивши тестовий доступ.

Хочете замовити LIGA360:Юрист зі знижкою 30%? Скористайтеся спецпропозицією від LIGA ZAKON до 13 жовтня.

Читайте також:

Правове підґрунтя для впровадження психоделічно асистованої терапії в Україні: перспективи та виклики

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини