Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ІТ ЗЕД

Набула чинності постанова щодо прискорення процесу отримання авторизацій на митні спрощення

Реклама

22 вересня Кабмін прийняв постанову № 1014 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 р. № 1092», яка набула чинності сьогодні, 26 вересня.

Раніше в Мінфіні повідомили, що документ розроблений з метою полегшення та прискорення процесу отримання авторизацій на митні спрощення.

Зазначається, що ключовою зміною є запровадження додаткової моделі оцінки показників фінансового стану підприємств, яка дасть можливість більшій кількості  підприємств отримати авторизації на загальні гарантії з пониженням рівня покриття до 50%, 30% та звільнення від гарантії.

Запроваджена додаткова модель передбачає:

  • аналіз фінансового стану претендентів на отримання авторизацій на підставі динаміки розширеного кола показників (без будь-яких нормативних значень, як це передбачається базовою моделлю);

  • запровадження бальної шкали для різного типу авторизацій на загальні гарантії в залежності від зменшення рівня її покриття гарантією фінансової установи;

  • на період застосування додаткової моделі оцінки показників фінансового стану здійснюється щоквартальний (замість щорічного) моніторинг цього критерію, що вимагатиме від підприємств, які висловлять бажання застосувати таку модель, формувати та подавати проміжну фінансову звітність.

Як дізнатися чи є ваша компанія у плані-графіці перевірок на 2023 рік? Знайдіть досьє на LIGA360 - та відкрийте розділ “Перевірки”. Спробуйте прямо зараз.

Читайте також:

Для чого компаніям комплаєнс і хто має його впроваджувати?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини