Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Апеляційний суд підтримав позицію ДПС щодо недійсності правочинів, що суперечать інтересам держави та суспільства

Реклама

П'ятий апеляційний адміністративний суд у постанові від 07.09.2023 у справі № 420/12471/22, залишивши рішення місцевого суду без змін, підтримав позицію контролюючого органу щодо недійсності правочинів, що суперечать інтересам держави та суспільства. Про це повідомила прес-служба ДПС.

Суд першої інстанції задовольнив позов ДПС про визнання договорів поставки недійсними на загальну суму 174,4 млн грн.

Підставою для задоволення позовних вимог податківців стала наявність вироку Голосіївського районного суду, згідно з яким визнано винним керівника одного з відповідачів у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 Кримінального кодексу України, та встановлено, що останній зареєстрував товариство за грошову винагороду без мети здійснення господарської діяльності.

Як дізнатися чи є ваша компанія у плані-графіці перевірок на 2023 рік? Знайдіть досьє на LIGA360 - та відкрийте розділ “Перевірки”. Спробуйте прямо зараз. 

Апеляційний суд засвідчив, що відповідачами не надано до суду жодного доказу, з якого можливо встановити наявність у них достатньої кількості основних засобів та трудових ресурсів для виконання спірних господарських операцій, не надано доказів щодо законного джерела походження товару.

Також у судовому засіданні допитано свідка, колишнього працівника одного з відповідачів, який зазначив, що з урахуванням спливу часу не пам'ятає за яких обставин було підписано оспорювані договори, чи приїжджав особисто директор іншого відповідача до офісу. При цьому, свідок зазначив, що підписанню договорів передує обов'язкова процедура перевірки контрагентів, яку нібито було дотримано.

Крім того, колегією суддів було відхилено доводи апелянта про те, що податковим органом пропущено встановлені строки звернення до суду з даним адміністративним позовом. Судом зазначено, що в матеріалах справи відсутні докази, якими можливо підтвердити факт обізнаності контролюючого органу з фактом існування вироку Голосіївського районного суду.

Дізнавайтеся повну інформацію про контрагентів і фізосіб, з якими плануєте працювати. Система CONTR AGENT покаже дані з ЄДР, фінансовий та податковий стан на 6,5 млн компаній та ФОП. А ще тут є дані з державних реєстрів про всіх громадян України. Оцініть переваги CONTR AGENT прямо зараз.

Читайте також: ДПС навела особливості відновлення відповідальності за порушення вимог Закону про застосування РРО у сфері торгівлі

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини