Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Несплата аліментів: наслідки для батьків та дітей

Реклама

 У Центральному міжрегіональному управлінні Мін'юсту нагадали, що воєнний стан не звільняє від обов'язку повноцінно виконувати рішення суду про сплату аліментів.

 Крім того, запровадження воєнного стану не встановлює будь-яких заборон для нарахування пені за прострочення сплати аліментів. Отже, невиконання батьківських обов'язків та несплата аліментів - можете привести до штрафних санкцій.

Штраф накладається у відсотковому співвідношенні до сукупного розміру заборгованих платежів за певний період:

  • за 1 рік несплати аліментів - 20%;

  • за 2 роки - 30%;

  • за 3 роки - 50%.

"Такі додаткові кошти дитина отримує у повному обсязі, оскільки такі фінансові нарахування є своєрідною компенсацією за вимушене очікування", - пояснили в міжрегіональному управлінні.

Адвокати з сімейних справ вивчають актуальні ситуації щодо розлучення, поділу майна, ухилення від сплати аліментів з ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Також система містить повну базу українського законодавства з експертними коментарями. Спробуйте ІПС ЛІГА:ЗАКОН за посиланням.

Як стягнути аліменти?

Позови до боржника пред'являються в суд за місцем його проживання або перебування. Також можуть пред'являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача. При цьому позивачі у справах про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Зазначається, що боржники по аліментах у майбутньому не зможуть вимагати у старшому віці допомоги та аліментних платежів від дорослих дітей.

Тимчасова допомога для дітей, батьки яких не сплачують аліменти

Діти віком до 18 років, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання (перебування) їх невідоме, мають право на тимчасову державну допомогу.

Тимчасова допомога призначається у разі, коли:

  • відомості про одного з батьків (платника аліментів) внесено до Єдиного реєстру боржників у зв'язку з несплатою ним аліментів;

  • стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі;

  • місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.

Для її отримання необхідно звернутись до:

  • Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій;

  • виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад;

  • виконавчі органи сільських, селищних, міських рад;

  • Центр надання адміністративних послуг.

Читайте також: Поділ майна подружжя: що потрібно знати?

Відчуй силу AI у роботі юриста! Спробуй LIGA360 для щоденних завдань - аналізу законодавства й судової практики, моніторингу змін правового поля, пошуку відповідей. Замовляй безкоштовний тест-драйв за посиланням. 

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини