Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Національний банк оновив вимоги щодо діяльності страхових посередників

Реклама

З метою наближення вітчизняного ринку страхування до кращих європейських стандартів Нацбанк запроваджує оновлені вимоги щодо реєстрації та діяльності страхових посередників.

Відповідна постанова Правління НБУ від 5 вересня 2023 року № 109 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань реєстрації страхових і перестрахових брокерів та умов провадження посередницької діяльності у сфері страхування" набирає чинності з 8 вересня 2023 року, оновлене Положення - з 1 січня 2024 року.

Регулятор пояснив, що процес оновлення регулювання відбуватиметься в два етапи:

  • на першому етапі - з 1 січня 2024 року - набере чинності Положення про реєстрацію страхових та перестрахових брокерів та умови провадження посередницької діяльності у сфері страхування (далі - Положення), оновлене відповідно до вимог прикінцевих положень нового Закону «Про страхування», який буде введено в дію з 1 січня 2024 року;

  • на другому етапі - з 1 січня 2025 року - передбачено концептуальне оновлення підходів до регулювання посередницької діяльності у сфері страхування відповідно до вимог Директиви 2016/97/ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС від 20 січня 2016 року про реалізацію страхових продуктів. Серед ключових новацій - запровадження регулювання, реєстрації та підвищення вимог до кваліфікації і навчання всіх категорій страхових посередників, у тому числі страхових агентів та працівників страховика, які реалізують страхові продукти.

Оновлене в межах першого етапу Положення передбачає:

  • уточнення переліку страхових посередників, на яких поширюватимуться вимоги акта, зокрема включення до категорії страхових агентів фізичних осіб - підприємців;

  • розширення можливостей представництв брокерів-нерезидентів здійснювати зарахування та перерахування страхових (перестрахових) премій головному офісу брокера-нерезидента;

  • право виключати з державного реєстру страхових та перестрахових брокерів осіб, пов'язаних з країною-агресором;

  • установлення фіксованих строків подання брокерами до Національного банку опитувальника (до 30 жовтня 2023 року) та зобов'язання про приведення діяльності у відповідність до вимог Положення (до 31 грудня 2023 року).

Вимоги щодо здійснення посередницької діяльності брокерами-нерезидентами за заявницьким принципом згідно з оновленим Положенням залишилися незмінними.

За повідомленням Національного банку

Як юристу бути ефективніше у новому бізнес-сезоні? Спробуйте перше рішення для українських юристів LIGA360, яке поєднало весь обсяг судової практики та законодавства - та аналізує їх за технологіями великих даних. Тільки зараз отримайте знижку -10% при купівлі рішення на рік.

Читайте також:

Checklist безопасного договора

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини