Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

14 липня набрала чинності постанова, якою затверджено Порядок доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру

Реклама

14 липня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів від 11 липня 2023 року № 700 «Про затвердження Порядку доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру» (крім пункту 1 постанови, який набирає чинності з дня, що настає за днем опублікування Міністерством юстиції повідомлення в газеті "Голос України" про початок функціонування програмного забезпечення, що забезпечує доступ нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру).

Раніше Міністерство юстиції інформувало, що документ було ухвалено для надання можливості нотаріусу при вчиненні нотаріальної дії здійснювати перевірку дійсності документів або отримання інформації з Єдиного державного демографічного реєстру.

За словами заступника Міністра юстиції з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергія Орлова, доступ до Єдиного державного демографічного реєстру (далі - ЄДДР) матимуть нотаріуси, які пройшли авторизацію в Єдиній державній електронній системi е-нотаріату (далі - Система е-нотаріату). Такий доступ надаватиметься шляхом формування засобами ЄДДР відповіді на запит про надання інформації, введений нотаріусом з використанням програмних засобів Системи е-нотаріату, в порядку електронної інформаційної взаємодії між цією Системою та ЄДДР.

Електронна інформаційна взаємодія здійснюватиметься засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта» та центральної підсистеми єдиної інформаційної системи МВС з дотриманням вимог законів «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах», «Про захист персональних даних», «Про публічні електронні реєстри», «Про електронні довірчі послуги».

Електронну інформаційну взаємодію забезпечуватимуть державне підприємство, яке належить до сфери управління Міністерства юстиції, що визначене технічним адміністратором Cистеми е-нотаріату, та державне підприємство, яке належить до сфери управління Державної міграційної служби України, що визначене адміністратором ЄДДР.

Нотаріус під час встановлення особи, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії, за паспортом громадянина України або іншим документом, що посвідчує особу у законодавчо визначений спосіб, використовуватиме відомості ЄДДР, отримані на запит, введений нотаріусом з використанням програмних засобів Системи е-нотаріату та підписаний власним кваліфікованим електронним підписом нотаріуса.

Нa запит нотаріуса засобами ЄДДР формуватиметься та передаватиметься до Системи е-нотаріату вiдповiдь, яка має містити:

  • наявну в цьому реєстрі інформацію, відомості та iншi персональнi дані про особу;

  • реквізити документа, що посвідчує особу;

  • інформацію про дійсність/недійсність документа, що посвідчує особу;

  • або повідомляється інформація про відсутність відомостей про особу та про документ у ЄДДР.

На підставі інформації, що буде міститися у відповіді, сформованої засобами ЄДДР, програмними засобами Системи е-нотаріату формуватиметься довідка.

Разом із тим, зазначається, що дія Порядку не поширюватиметься на вчинення нотаріусами інших дій, які не є нотаріальними.

Зосередьтесь на важливому. Про рутину подбає LIGA360:Нотаріус. Отримайте доступ до 50 цифрових функцій, що допоможуть перевіряти клієнтів, аналізувати та моніторити законодавство, формувати нотаріальні документи. Спробуйте новинку першими.

Читайте також:

Для чого компаніям комплаєнс і хто має його впроваджувати?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини