Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін унормував питання надання відстрочки чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу

Реклама

Уряд вніс зміни до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом. Відповідна постанова була розроблена Міноборони, повідомила прес-служба відомства.

Йдеться про постанову від 30 травня 2023 р. №543 "Про внесення змін до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом", яка набуде чинності з дня опублікування.

"Документ дозволить привести окремі норми Положення у відповідність із вимогами законодавства України, що врегульовують питання надання відстрочки чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, змінами передбачено:
1) визначити підстави для надання відстрочки від призову на строкову військову службу призовнику, який має дитину (дітей) віком до 18 років і виховує її (їх) самостійно;
2) вилучити підстави для надання відстрочки від призову призовникам, які мають дитину або дружину з інвалідністю;
3) визначити підстави для звільнення від призову на строкову військову службу призовників:
- які виховують дитину з інвалідністю віком до18 років;
- які виховують дитину з тяжкими захворюваннями;
- які мають дружину з числа осіб з інвалідністю;
- які здійснюють догляд за особами з інвалідністю або за особами, які його потребують.

Зазначається, що постанова прийнята на виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за особами з інвалідністю i хворими дітьми» та Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо звільнення від військової служби деяких категорій громадян».

Вся актуальна база законодавства й судових рішень є у LIGA360. Знаходьте потрібний документ в один клік - побачте весь обсяг пов'язаних аналітичних матеріалів, судових прецедентів, НПА тощо. Спробуйте найзручніше рішення для legal research прямо сьогодні. 

Читайте також: Прийнято Закон щодо зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників

Демобілізація через 18 місяців з моменту мобілізації: законопроєкт

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини