Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Діє уточнений порядок розроблення та перегляду секторальних планів ринкового нагляду

Реклама

Уряд уніс зміни до Порядку розроблення та перегляду секторальних планів ринкового нагляду, моніторингу та звітування про їх виконання.

Відповідна урядова постанова від 26 травня 2023 року № 531 набрала чинності 31 травня, крім пункту 15 змін, затверджених цією постановою, який набирає чинності через рік після набрання чинності цією постановою.

Ухваленою постановою уточнюються повноваження та обов'язки органів державного ринкового нагляду, а деякі норми цього Порядку приведені у відповідність до вимог, зокрема, європейського законодавства.

«Щороку органи ринкового нагляду затверджують плани, згідно з якими вони здійснюють нагляд за безпечністю нехарчової продукції. Ми проаналізували діючу систему ринкового нагляду і виявили низку недоліків. Серед основних - те, що повноваження та обов'язки органів державного ринкового нагляду та митних органів були нечіткими в частині складання планів перевірок на наступний календарний рік. Так, в планах визначалося, що нагляду підлягає, наприклад, вся будівельна продукція. Але, враховуючи сьогоднішнє рішення, в плані тепер визначатиметься конкретний тип продукції, наприклад, вікна, цегла, риштування, черепиця та ін. Також може зазначатись марка (модель, артикул, модифікація) такої продукції. Це допоможе і бізнесу, і державним органам у сфері перевірок - адже до планових перевірок всі мають готуватися заздалегідь», - пояснив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

Завдяки змінам відтепер проект секторального плану оприлюднюватиметься і затверджуватиметься своєчасно. Зазначається, що це дасть змогу бізнесу вчасно отримувати інформацію про переліки товарів, перевірки характеристик яких було заплановано, що відповідно підвищить рівень безпечності нехарчової продукції.

Крім того, постановою запроваджуються такі зміни:

  • у плані буде визначатися конкретна продукція, що перевірятиметься: її вид (тип), категорія та/або група, а також (за наявності) марка (модель, артикул, модифікація);

  • збільшується з 15 днів до 23 днів час для опрацювання Держмитслужбою пропозицій органів ринкового нагляду для складання нею проекту плану здійснення контролю продукції при здійсненні митного оформлення;

  • розширюється перелік відомостей, які зазначаються у звітах органів про виконання секторального плану ринкового нагляду, що сприятиме якісній оцінці здійснення заходів ринкового нагляду.

Плани-графіки перевірок органів держнагляду на 2023 рік - є у LIGA360. А ще ви знайдете довідкову інформацію та алгоритми дій, щоб максимально захистити свій бізнес. Замовте LIGA360 прямо сьогодні.

Читайте також:

Як бізнесу відшкодувати збитки від військової агресії рф. Поради адвокатів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини