Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Президент підписав закони щодо спрощення проходження ВЛК та оформлення документів

Реклама

26 травня Президент Володимир Зеленських підписав Закони щодо удосконалення роботи військово-лікарських комісій і питань оформлення документів для лікування військовослужбовців. Про це йдеться в карточках законопроєктів №9154 та №9158.

Метою законопроєкту № 9158 є удосконалення питань оформлення військовослужбовцям довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) як за результатами проведення відповідного розслідування (службового чи спеціального), так і без його проведення, а також удосконалення питань оформлення та направлення медичних та інших документів між військовими частинами та закладами охорони здоров'я.

Також завданням законопроєкту є спрощення процедури реалізації висновків військово-лікарської комісії про надання відпустки для лікування у зв'язку з хворобою та про непридатність до військової служби.

"У разі якщо травма, поранення, контузія, каліцтво отримані військовослужбовцем внаслідок бойових уражень або дій з боку противника в районі ведення бойових дій відповідне розслідування не проводиться. Довідка про травму (поранення, контузії, каліцтва) складається протягом 5 днів на підставі рапорту безпосереднього командира та наказу командира військової частини про отримання військовослужбовцем поранення (поранення, контузії, каліцтва). В цей же строк, довідка про травму (поранення, контузії, каліцтва) у порядку, встановленому Міністерством оборони України, направляється до військового закладу охорони здоров'я або територіального центру комплектування та соціальної підтримки", - зокрема, пропонується законопроєктом № 9158.

Тарас Мельничук зазначив, що у законопроєкті №9158 підтримана правка №47 що у разі неможливості направлення документів у електронному вигляді, обов'язок по направленню документів у паперовому вигляді покладається на саме на заклад охорони здоров'я або територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Основна мета законопроєкту №9154 - розширити перелік закладів для проходження військово-лікарських комісій за рахунок державних, комунальних, медичних закладів МВС та сектору безпеки.

Зазначається, що це дозволить зменшити черги та пришвидшити проходження комісії.

Вся актуальна база законодавства й судових рішень є у LIGA360. Знаходьте потрібний документ в один клік - побачте весь обсяг пов'язаних аналітичних матеріалів, судових прецедентів, НПА тощо. Спробуйте найзручніше рішення для legal research прямо сьогодні. 

Читайте також: В Україні планують запровадити покарання для чоловіків, які незаконно виїхали за кордон під час війни

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини