Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк пом'якшив валютні обмеження у сфері страхування

Реклама

Нацбанк продовжив пом'якшувати валютні обмеження у сфері страхування та врегулював порядок проведення операцій, пов'язаних зі сплатою іноземним інвесторам відсотків за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП).

Відповідна постанова Правління НБУ від 19 травня 2023 року № 68 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18" набрала чинності з 20 травня 2023 року. Уточнений порядок проведення операцій, пов'язаних зі сплатою іноземним інвесторам відсотків за ОВДП, набирає чинності з 22 травня 2023 року.

Щодо пом'якшень валютних обмежень у сфері страхування

Страховики зможуть здійснювати страхові виплати на користь нерезидентів, а також повернення страхових платежів на користь нерезидентів за достроково припиненими договорами страхування (перестрахування), що були отримані страховиками після 24 лютого 2022 року, в тому числі за наявності відповідних судових рішень.

Регулятор нагадав, що зараз вже дозволено операції зі здійснення страхових виплат:

  • іноземним ядерним пулам, які здійснюються уповноваженим страховиком за дорученням членів об'єднання "Ядерний страховий пул";

  • за договорами міжнародного страхування "Зелена картка";

  • за договорами особистого страхування, іншого ніж страхування життя, на лікування в медичних закладах іноземної держави, транспортування хворих, пов'язаних зі смертю громадян за кордоном (включаючи транспортні витрати та витрати на поховання);

  • за договорами страхування осіб, які виїжджають за кордон.

Крім того, Національний банк розблоковує валютні операції з оплати страховиками членських внесків до міжнародних організацій та міжнародних об'єднань страховиків. Моторне (транспортне) страхове бюро України також зможе здійснювати валютні операції для сплати членських внесків до Ради Бюро Міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка".

Щодо проведення операцій, пов'язаних із сплатою іноземним інвесторам відсотків за ОВДП

Для можливості репатріації коштів, отриманих від сплати відсотків за ОВДП після 1 квітня 2023 року, встановлено додаткову вимогу щодо мінімального безперервного строку володіння інвестором цим ОВДП не менше останніх 90 календарних днів поспіль до моменту отримання відсотків. Зазначається, що це сприятиме запобіганню передчасної репатріації інвестицій іноземними інвесторами.

Нацбанк нагадав, що запровадив можливість репатріації коштів, отриманих від сплати відсотків за ОВДП після 1 квітня 2023 року, з метою створити стимули для нерезидентів реінвестувати отриману основну суму і накопичені гривневі кошти на первинному ринку ОВДП.

За повідомленням Національного банку

Business help від LIGA360. Забезпечте свою команду комфортними умовами роботи та доступом до потрібної інформації на пів року, за фіксованою ціною 10000 грн/міс. Замовте прямо зараз.

Читайте також:

Декларування доходів, отриманих українцями за кордоном

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини