Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Удосконалено програму надання мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу: рішення Уряду

Реклама

Уряд розширив напрями використання мікрогрантів, що надаються за програмою «Власна справа» для започаткування або розвитку бізнесу, та збільшив терміни для отримувачів на укладання угоди про надання коштів й відкриття банківського рахунку.

Відповідне рішення було ухвалено на урядовому засіданні 19 травня, інформує Урядовий портал з посиланням на Мінекономіки.

Зокрема, рішенням Уряду передбачено:

  • розширення переліку напрямів використання коштів мікрогранту - отримувачі зможуть придбати за них транспортні засоби, які необхідні для здійснення підприємницької діяльності;

  • збільшення строків з 15 до 20 робочих днів, впродовж яких особа, визнана переможцем грантової програми, має зареєструвати ФОП, якщо вона не є підприємцем, а також укласти договір про надання мікрогранту й відкрити рахунок в банку для зарахування коштів;

  • першочергове працевлаштування офіційно зареєстрованих безробітних на створені згідно з умовами надання мікрогранту робочі місця - після підписання угоди про надання мікрогранту Державний центр зайнятості інформує підприємця про наявність потрібних йому відповідних кандидатів серед зареєстрованих безробітних, в разі їх відсутності комплектування робочих місць здійснюється підприємцем самостійно. А також першочергове заміщення звільненого працівника особою з числа безробітних;

  • повернення в повному обсязі мікрогранту державі в разі невиконання отримувачем обов'язкової умови договору надання мікрогранту щодо створення протягом 6 місяців одного - двох робочих місць (залежно від суми мікрогранту) та працевлаштування на них працівників;

  • наслідки при розірванні договору мікрогранту до завершення 3-річного строку реалізації проекту, у разі якщо отримувач гранту протягом 3 років сплатив податків та зборів менше, ніж сума мікрогранту, у випадку реорганізації чи ліквідації суб'єкта господарювання, який отримав мікрогрант.

У Мінекономіки нагадали, що за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1 - 2 робочих місць. Очікується, що українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створять близько 8000 нових робочих місць.

Цього року на програму «Власна справа» бюджетом передбачено 1,8 млрд грн, що дозволить видати близько 10000 мікрогрантів.

LIGA360 допомагає бізнесам зростати. Тільки зараз замовте до 10 робочих місць LIGA360 за фіксованою ціною 10000 грн/міс. на пів року. Отримайте доступ до високоякісної бізнес-інформації та зручних інструментів роботи, які необхідні вашим менеджерам, юристам, бухгалтерам та HR. Замовте прямо зараз.

Читайте також:

Обшук під час війни: алгоритм дій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини