Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Російське паливо, нафта та нафтопродукти не потраплять до України: Уряд схвалив заходи

Реклама

Кабінет Міністрів уніс зміни до постанови № 1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з російської федерації», які унеможливлюють потрапляння російського палива, нафти та нафтопродуктів в Україну.

Відповідна урядова постанова від 9 травня 2023 року № 459 набере чинності через 10 днів з дня опублікування.

Документ було підготовлено Міненерго за підсумками обговорення з учасниками ринку, спільно з Мінекономіки і Держмитслужбою.

«Відтепер паливо невизначеного походження, іншими словами, паливо з російської федерації, не зможе потрапити на український ринок. Це ще один вагомий крок для захисту наших національних інтересів та суверенітету»,- наголосив заступник Міністра енергетики України Микола Колісник, коментуючи рішення Уряду.

Він пояснив, що раніше, попри численні санкції, заборони та ембарго, паливо російського походження, нафта, нафтопродукти потрапляли до країн ЄС, Туреччини та інших країн, а звідти і на український ринок як ресурс невизначеного походження.

«За даними учасників ринку, такий ресурс реалізується з дисконтом, що робить економічно невигідними альтернативні маршрути постачання ресурсу походження non russian/не REBCO, які ринок активно вибудовував, долаючи дефіцит минулого року. Це спричиняло значний ризик дестабілізації паливного ринку», - роз'яснив заступник Міністра.

Ухвалені зміни розширюють заборону на такі товари:

- нафта й нафтопродукти, одержані з бітумінозних порід (мінералів), сирі;

- нафта і нафтопродукти, одержані з бітумінозних порід (мінералів), крім сирих; продукти, в іншому місці не зазначені, із вмістом 70 мас.% або більше нафти чи нафтопродуктів, одержаних з бітумінозних порід (мінералів);

- відпрацьовані нафтопродукти;

- гази нафтові й інші вуглеводні в газоподібному стані;

- паливо моторне альтернативне, в іншому місці не зазначене;

- біодизель та його суміші, що не містять або містять менш як 70 мас. % нафти або нафтопродуктів, одержаних з бітумінозних порід.

Перевірити компанію у санкційних списках та її зв'язки з рф та рб можна з LIGA360. Захистіться від токсичних бізнес-зв'язків прямо сьогодні.

Читайте також:

Уряд уніс до об'єктів критичної інфраструктури ще дві позиції

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини