Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Унесено зміни до деяких урядових постанов у сферах державної реєстрації

Реклама

Протягом 2022 року Верховна Рада прийняла низку законодавчих актів, положення яких містять докорінні зміни в системі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Усі прийняті зміни вимагають відображення у підзаконних нормативно-правових актах у сфері державної реєстрації нерухомості. Саме тому, з метою практичної реалізації ухвалених законів, Уряд прийняв розроблену Міністерством юстиції постанову № 432 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у сферах державної реєстрації».

Про це повідомив заступник Міністра юстиції з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

Прийнятою постановою вносяться зміни до Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна, Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Порядку здійснення Міністерством юстиції контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Порядку доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Зміни, серед іншого, передбачають:

  • процедурні питання державної реєстрації спеціального майнового права та інших речових прав, похідних від права власності;

  • проведення державної реєстрації прав в автоматичному режимі програмними засобами ведення Державного реєстру прав;

  • інформаційну взаємодію Державного реєстру прав, Державного земельного кадастру та Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва;

  • зміни до структури та складу відомостей Державного реєстру прав, удосконалення його функціоналу з метою спрощення пошуку та проведення дій в автоматичному режимі;

  • звільнення державних реєстраторів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від плати за отримання витягів з Державного реєстру обтяжень рухомого майна;

  • удосконалення способів пошуку інформації та розширення відомостей, що можуть надаватись із Державного реєстру прав;

  • розширення переліку критеріїв для проведення моніторингу реєстраційних дій в реєстрах як однієї з форм контролю у сфері державної реєстрації, що є необхідним в умовах воєнного стану.

Крім того, одним iз положень, передбачених постановою, є внесення до Державного реєстру прав повного найменування та ідентифікаційного коду згідно з ЄДРПОУ юридичної особи, що забезпечує діяльність Кабінету Міністрів та Верховної Ради, у разі коли органом державної влади, що здійснює управління об'єктом речових прав, є Кабінет Міністрів або Верховна Рада. Ці зміни мають на меті врегулювання особливостей управління об'єктами державної власності зазначеними органами державної влади.

Також було конкретизовано, що окремою підставою для відмови у державній реєстрації прав може бути факт застосування до особи санкцій, передбачених пунктами 1, 7, 16 та 24-1 частини першої статті 4 Закону «Про санкції».

Постанова № 432 набирає чинності через 10 днів з дня офіційного опублікування.

Витрачаєш багато часу на аналіз законодавства? Спробуй найзручніші інструменти legal research в LIGA360. Миттєвий пошук серед мільйонів документів. Для кожного НПА - пов'язана аналітика, законодавство та судові справи. Дізнайся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Закон щодо забезпечення непорушності майнових прав прийнято

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини