Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

1 травня набирають чинності зміни в держреєстрації бізнесу: нові форми заяв та правила найменування юрособи

Реклама

1 травня 2023 року набирає чинності наказ Міністерства юстиції від 29 березня 2023 року № 1158/5 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України».

Наказом затверджено нові форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, звертає увагу Нотаріальна палата України.

Також внесено зміни до Вимог до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки (затверджених наказом Мін'юсту від 05.03.2012 № 368/5):

- для написання найменування юридичної особи літери латинського алфавіту використовуються при написанні найменування не лише англійською, а будь-якою іноземною мовою;

- найменування відокремленого підрозділу замість слів «відокремлений підрозділ» («філія», «представництво») має містити лише слово «філія» або «представництво».

Окрім того, внесено зміни до Порядку державної реєстрації ЮО, ФОП та громадських формувань, що не мають статусу юрособи (затвердженого наказом Мін'юсту від 09.02.2016 № 359/5), а саме до абзацу третього пункту 1 розділу IV «Особливості проведення державної реєстрації за заявами в електронній формі»:

при поданні заяви в електронній формі у випадку, якщо відповідно до закону для державної реєстрації передбачено подання копії документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство (підданство) особи, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, до заяви долучаються електронні копії таких документів, виготовлені шляхом сканування з накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника.

Цю норму приведено у відповідність до пункту 19 частини першої статті 17 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» у редакції Закону № 2571-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення регулювання кінцевої бенефіціарної власності та структури власності юридичних осіб».

Майбутнє юридичного ринку вже тут! Спробуйте перше рішення для українських юристів LIGA360, яке поєднало весь обсяг судової практики та законодавства - та аналізує їх за технологіями великих даних. Ухвалюйте максимально інформовані правові рішення з LIGA360.

Читайте також:

Оновлено форми заяв у сфері держреєстрації юросіб, ФОП та громадських формувань

З 1 травня 2023 року запрацює нова форма заяви щодо державної реєстрації юридичної особи - органу влади

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини