Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Змінено терміни зберігання первинних документів: Президент підписав Закон

Реклама

Президент підписав Закон № 2970-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки», який набере чинності на наступний день після офіційного опублікування, за винятком окремих статей.

Фахівці Головного управління ДПС в Івано-Франківській області інформують, що вищевказаним Законом оновлено редакцію пункту 44.3 статті 44 Податкового кодексу, відповідно до якої платники податків зобов'язані будуть зберігати документи та інформацію, пов'язані із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, упродовж визначених законодавством строків, але не менше:

  • 2555 днів (7 років) - для документів та інформації, необхідних для податкового контролю відповідно до статей 39 і 39-2 Податкового кодексу;

  • 1825 днів (5 років) - для первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, що складаються особами, визначеними п. 133.1, пп. 133.2 та п. 133.4 Податкового кодексу, а також юридичними особами, які обрали спрощену систему оподаткування, за винятком документів, до яких застосовується більш тривалий строк зберігання згідно з пп. 44.3.1 Податкового кодексу;

  • 1095 днів (3 роки) - для інших документів, на які не поширюються вимоги пп. 44.3.1 та 44.3.2 Податкового кодексу;

  • 1095 днів - для документів, пов'язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, включаючи дозвільні документи.

Детальніше про ухвалений документ можна дізнатися тут.

Будьте готовими до перевірок контролюючих органів у 2023 році! Модуль "Мистецтво оборони" у LIGA360 надасть відповіді, як захистити бізнес правовим шляхом. Замовте прямо сьогодні.

Читайте також:

Нацбанк пом'якшив регуляторні норми для запуску е-резидентства та підтримки готівкового валютного ринку

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини